Alpe Adria se vrací do Brna. Na Masarykově okruhu sezona začne i skončí

Mezinárodní motocyklový šampionát Alpe Adria letos zavítá i do Brna. Masarykův okruh bude hostit úvodní podnik i finále sezony.

V seriálu Alpe Adria jsme loni mohli tradičně vidět řadu českých závodníků. Pro některé z nich skončila sezona úspěchem. Zatímco současný jezdec španělského týmu Orelac v mistrovství světa superbiků Oliver König se stal šampionem kategorie Supersport 300, Michal Filla slavil celkové vítězství ve třídě Superstock 1000. Za zmínku ale stojí například i výkony Michala Práška nebo Vojtěcha Schwarze. Zatímco Prášek se stal vicemistrem v superbicích, Schwarz zase bral stříbro v šestistovkových superstocích.

A v letošním ročníku si budou moci čeští účastníci Alpe Adrie zazávodit i před domácím publikem. Do kalendáře se totiž vrátí Automotodrom Brno. Na něj navíc šampionát zavítá hned dvakrát. Poprvé se tak stane o víkendu 22.-24. dubna, kdy zde v rámci Jarní cena Brna nová sezona odstartuje. Na Masarykově okruhu se ale uskuteční také závěrečný podnik sezony. Ten bude na programu od 30. září do 2. října a bude součástí Velké ceny Bohumila Staši.

„Jsme šťastní, že po velmi dlouhé době, která byla ovlivněna zejména v posledních letech pandemií nemoci Covid-19, můžeme ohlásit návrat šampionátu Alpe Adria do Brna. Po mnoha setkáních jsme společně, tedy Automotodrom Brno, Motocyklová unie Alpe Adria a Autoklub České republiky našli řešení, jak sezonu 2022 odstartovat i zakončit v Brně. S Masarykovým okruhem v kalendáři se dostáváme na další úroveň. Věřím, že si závodníci novou sezonu patřičně užijí," říká prezident motocyklové unie Alpe Adria Robert Žiković.

Letošní kalendář Alpe Adrie bude tvořit celkem šest podniků. O víkendu 27.-29. května se pojede v Itálii. Jméno okruhu, který tento podnik přivítá, ještě bude oznámeno, ve hře je ovšem Cremona. Ta měla původně již březnu hostit první závodní víkend sezony, kvůli koronavirovým opatřením platným v Itálii byl ale podnik zrušen. Stejně jako Brno bude hostit dva podniky také chorvatský Grobnik. Zde se nejdříve pojede o víkendu 24.-26. června a poté také 26.-28. sprna. V plánu jsou i závody na Slovakiaringu (8.-10. července).

Úvodní foto: Automotodrom Brno/Lukáš Ston

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.