Byl představen kalendář pro nadcházející ročník FIM EWC

Pořadatelé vytrvalostního motocyklového šampionátu FIM EWC odhalili kalendář pro sezonu 2021. Čítá pět podniků včetně dvacetičtyřhodinového závodu v Le Mans.

V úterý byl představen kalendář pro příští ročník Mistrovství světa ve vytrvalostních závodech silničních motocyklů FIM EWC. Na jezdce čeká během sezony 2021 celkem pět závodních víkendů.

První podnik se uskuteční v dubnu. Bude jím dvacetičtyřhodinový závod v Le Mans. Následovat budou dvě osmihodinovky, které se do kalendáře vrací poté, co byly během minulé sezony kvůli koronaviru zrušeny. V květnu se pojede v Oscherslebenu a v červenci v Suzuce. V září čeká na jezdce druhé čtyřiadvacetihodinové klání. Tím bude podnik Bol d´Or v Le Castelletu. Stejně jako v minulé sezoně bude dějištěm finálového závodu portugalský Estoril. Tam se pojede v říjnu na dvanáct hodin.

Součástí kalendáře již nebude osmihodinový závod v Sepangu. Na okruhu ležícím nedaleko hlavního města Malajsie Kuala Lumpuru šampionát absolvoval v prosinci roku 2019 premiéru.

Během sezony 2019/2020 účinkovali ve FIM EWC čtyři čeští jezdci – Karel Hanika, Ondřej Ježek, Karel Pešek a Dominik Jůda. Nejvíce o sobě dal vědět Hanika, který se při osmihodinovce v Sepangu a dvanáctihodinovce v Estorilu radoval v barvách stáje YART Yamaha z vítězství. Celkově se umístil spolu se svými parťáky Marvinem Fritzem a Niccolem Canepou na celkové druhé příčce. Již bylo potvrzeno, že za YART Yamahu bude Hanika závodit také v příští sezoně.

Kalendář FIM EWC pro sezonu 2021:

Pořadí podniku Podnik Termín
1. 24 hodin Motos v Le Mans (Francie) 17.-18. dubna
2. 8 hodin v Oscherslebenu (Německo) 23. května
3. 8 hodin v Suzuce (Japonsko) 18. července
4. Bol d´Or v Le Castelletu (Francie) 18.-19. září
5. 12 hodin v Estorilu (Portugalsko) 16. října

Zdroj a úvodní foto: FIM EWC