Bývalý jezdec Fulína nebo Pekaře stojí před novou výzvou. Karklys pojede TCR Germany

Bývalý jezdec českých stájí Fullinrace Academy nebo Carpek Racing Jonas Karklys bude letos závodit v šampionátu TCR Germany. Litevec pojede za tým NordPass s vozem Hyundai i30 N TCR.

V předchozích třech sezonách jsme mohli Jonase Karklyse vídat v barvách českých týmů. Zatímco v roce 2018 Litevec účinkoval se stájí Fullinrace Academy v Octavia Cupu, v letech 2019 a 2020 hájil barvy Carpek Racingu v šampionátu Clio Cup Central Europe. V letošním roce ho ale čeká nová výzva. S vozem Hyundai i30 N TCR totiž nastoupí do seriálu TCR Germany. Zde bude jezdit za svůj vlastní tým, který ponese název NordPass.

„V mé kariéře jde o velký krok. Vážně se těším na to, že se přidám do závodnické rodiny ADAC. Zatím jsem s vozem netestoval, v mnoha závodech jsem ale viděl, jakou výkonnost má. Je to výborný vůz. Samozřejmě, již jsem párkrát s vozem TCR závodil, to jsem ale jel s jinými modely. Momentálně se před sezonou snažím dostat do formy a čas od času trénuji na simulátoru,“ uvedl Karklys pro server TouringCarTimes.

Nová sezona TCR Germany odstartuje o víkendu 14.-16. května na Oscherslebenu. Poté se pojede na Red Bull Ringu (11.-13. června), Nürburgringu (6.-8. srpna), Lausitzringu (10.-12. září), Hockenheimringu (17.-19. září), Sachsenringu (1.-3. října) a pro poslední podnik sezony se šampionát vrátí na Hockenheimring (22.-24. října).

Zdroj: TouringCarTimes, úvodní foto: Jonas Karklys