Calvetova dakarská premiéra se odkládá. Francouz má zraněné zápěstí a koronavirus

Téo Calvet se nadcházejícího ročníku Rallye Dakar nakonec nezúčastní. Jezdec Buggyry, který měl nastoupit v kategorii kamionů, si nejprve poranil zápěstí a následně dostal i koronavirus.

Téo Calvet se měl v lednu poprvé zúčastnit soutěže Rallye Dakar. S Francouzem se původně počítalo jako s jedním z dvojice závodníků Buggyry v kategorii kamionů. Zraněné zápěstí a koronavirus mu ale nakonec nedovolí v podniku nastoupit.

„Dopadlo to, jak to dopadlo. Před Vánocemi upadl při běhání v lese a vážně si poranil zápěstí. Vzhledem k charakteru zranění ruky padl návrh na speciální ortézu. Téo by do toho samozřejmě šel, nicméně aby toho nebylo málo, nakonec se stejně nakazil covidem a leží v horečkách. Je mi Téa líto, ale tak to někdy chodí,“ uvedl majitel stáje Buggyra Martin Koloc.

Calvet letos reprezentoval Buggyru na okruhové scéně v evropském a francouzském šampionátu tahačů. Zatímco v evropském seriálu obsadil celkovou osmou příčku a mimo jiné si připsal na konto své premiérové vítězství, ve Francii se stal šampionem. Během prosince už si ale odbyl i premiéru na scéně dálkových soutěží, když se zúčastnil Rallye Hail. V národním hodnocení kategorie kamionů obsadil třetí příčku.

Calvetův výpadek znamená, že sestava Buggyry pro nadcházející Dakar se zúžila na tři jména. Zatímco v kategorii kamionů bude soutěžit pouze Ignacio Casale, v lehkých prototypech nastoupí obhájce letošního vítězství Josef Macháček a také saudskoarabský jezdec Sálih Saíf.

Rallye Dakar 2022 startuje už prvního ledna prologem z Džiddy do Hailu. Do cíle, která bude rovněž v Džiddě, závodníci dojedou v pátek 14. ledna.

Úvodní foto: Buggyra Racing

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.