Chovanec pojede Euroformuli

Zdeněk Chovanec bude letos účinkovat v šampionátu Euroformule Open. Pojede za stáj Double R Racing.

Zdeňka Chovance čeká v roce 2021 premiérová sezona v Euroformuli Open. Portugalský reprezentant, který se ovšem narodil ve Venezuele a má české kořeny, bude závodit za tým Double R Racing. Do monopostu této stáje se posadil již loni v zimě, kdy se s ní zúčastnil testů v portugalském Portimãu a ve španělské Barceloně.

„Jsem vážně nadšený z toho, že zahájím sezonu s Double R Racingem a pojedu s vozem Dallara 320. Když jsem s ním jel poprvé, byl jsem zkrátka ohromen. Bylo to fantastické. S týmem mám opravdu skvělý vztah a udělám všechno pro to, abych letos dosáhl nějakých dobrých výsledků,“ řekl Chovanec.

Šéf Double R Racingu Piers Hunnisett dodal: „Zdeněk s námi nastoupil do zimních testů. Svým výkonem a svou vyzrálostí na nás udělal dojem. Už se těšíme, až během sezony uvidíme jeho pokrok. Samozřejmě, má za sebou pouze jednu sezonu v monopostech, ale my vidíme, že má potenciál udělat v Dallaře 320 další pokrok.“

Se stájí Double R Racing už Zdeněk Chovanec loni testoval. Foto: Zdeněk Chovanec/Facebook

Během sezony 2020 jsme mohli Chovance vidět nejprve v zimním arabskoemirátském šampionátu formule 4. Tam závodil pro stáj Xcel Motorsport. Získal dvě pódiová umístění a celkově skončil sedmý. Během roku se pak se stájí Bhaitech zúčastnil pěti podniků italské F4. Zde obsadil celkové 17. místo.

Závodit jsme již ale Chovance viděli i letos, a to v asijském šampionátu formule 3. Zde měl původně se stájí BlackArts Racing absolvovat celou sezonu, nakonec se ale představil pouze při úvodním podniku v Dubaji. Z něj si odnesl dva body za deváté místo ve třetí jízdě víkendu. V šampionátu se umístil na 19. příčce.

Zdroj: Formula Scout, úvodní foto: Zdeněk Chovanec/Facebook