Chovanec se svezl s Ferrari a Octavií

Zdeněk Chovanec v sobotu testoval na okruhu v portugalském Estorilu. Usedl do vozů Ferrari 458 Challenge a Škoda Octavia.

Zdeňka Chovance letos čeká premiérová sezona v šampionátu Euroformule Open. Zde se představí v barvách stáje Double R Racing. V sobotu 13. března si portugalský reprezentant, který se ovšem narodil ve Venezuele a má české kořeny, zajezdil na okruhu v Estorilu. Zde ale neusedl do monopostu Dallara 320, se kterým bude letos v Euroformuli závodit, ale do vozů Ferrari 458 Challenge a Škoda Octavia.

„Ferrari 458 se úžasně řídí. Brzdí se s ním vážně ohromně. Na trati jako Estoril je to s ním zkrátka fenomenální. Škoda Octavia je předokolka a řídit ji je vážně velká zábava. Měl jsem z ní dobré pocity,“ podělil se Chovanec se svými dojmy z testů.

Žádné závody ale zatím s těmito vozy v plánu nemá: „Nic s těmito auty neplánuji. Jen jsem je otestoval a pomohl s jejich vývojem,“ dodal.

Jízdu se Škodou Octavia si Chovanec užil. Foto: Zdeněk Chovanec/Facebook

Úvodní podnik Euroformule čeká Chovance během prvního květnového víkendu v Portimãu. Seriál se zde představí jako součást doprovodného programu Velké ceny Portugalska formule 1.

Zdroj: České okruhy, úvodní foto: Zdeněk Chovanec/Facebook