Čiháka potěšil Syahrinův pokrok. Před Donington Parkem je optimistický

Spolumajiteli stáje MIE Racing Honda Miloši Čihákovi udělal během víkendového podniku MS superbiků v Misanu radost výkonnostní pokrok jeho jezdce Hafizhe Syahrina, který měl poprvé v sezoně navrch před týmovým kolegou Leandrem Mercadem. Před dalším podnikem v britském Donington Parku to vidí český manažer se šancemi svého týmu dobře.

U česko-japonského týmu MIE Racing Honda jsme během čtvrtého podniku letošního ročníku MS superbiků v Misanu mohli vidět nezvklý obrázek. Zatímco v předchozích podnicích to byl Leandro Mercado, kdo měl z dvojice jezdců navrch, v Itálii se dařilo více jeho týmovému kolegovi Hafizhovi Syahrinovi. V prvním závodě víkendu dokonce bývalý jezdec MotoGP sahal po bodovaném výsledku. Poté ale začal ztrácet kvůli problémům s elektronikou, které ho na konec odsunuly až na 17. příčku. V superpole závodě, kde boduje pouze nejlepší devítka, skončil třináctý a ve druhém závodě ho vyřadila technika.

Na první body v MS superbiků se sice Syahrinovi zatím dosáhnout nepodařilo, i tak ale panovala u spolumajitele týmu Miloše Čiháka spokojenost: "Bylo to velmi příjemné překvapení. Doufám, že na to zvládneme navázat. Bohužel jsme měli technickou závadu na elektronice (v prvním závodě - pozn. red.). Bez ní by to ale vypadalo dobře. V době, kdy se mu to rozbilo, jel o sekundu rychleji než jezdci před ním," chválil Čihák svého závodníka.

S dobrou náladou opouštěl Itálii také sám Syahrin: "Ukázali jsme, že na to máme. Myslím si, že s naší rychlostí a se stejným propadem výkonnosti jako u konkurence jsme mohli ve druhém závodě bojovat o jedenácté nebo dvanácté místo. Nakonec jsme ho nedokončili, ale dosáhli jsme během víkendu zlepšení. Už od první jízdy jsme se posouvali nahoru. I když jsme žádné body nezískali, tak jsem spokojen, protože víme, že v příštím závodě můžeme," neskrýval nadšení rodák ze Selangoru.

S tím, že při nadcházejícím podniku bude mít tým šanci na body, souhlasí i Čihák: "Myslím si, že pro Hondu bude Donington Park určitě lepší než takový stop & go okruh jako v Misanu. Navíc nás konečně čekají nějaké testy, kde budeme moci otestovat pár nových věcí. Do dalšího závodu jsem tedy rozhodně optimistický."

Mercadovo trápení

Zatímco Hafizh Syahrin ukázal v Misanu pokrok, jeho týmový kolega Leandro Mercado naopak podle svých slov zažil nejhorší víkend sezony. Zatímco v úvodní jízdě a v superpole závodě skončil devatenáctý, ve druhém závodě z toho byla 18. pozice.

"Tento víkend pro nás byl velmi obtížný. Abych byl upřímný, pro mě to byl jeden z nejtěžších víkendů za posledních pět let. Trápili jsme se, začalo to už v prvním tréninku. Zkoušeli jsme totiž spoustu změn v nastavení. Chápu, že se musíme zlepšovat, ale takové věci by se měly dělat spíše při testech než během závodního víkendu. Výsledkem toho bylo, že jsem tak nějak ztratil nit a také dobrý pocit z motorky. Jsem tedy trochu frustrovaný a myslím si, že některé věci musíme do budoucna dělat trochu jinak," byl Argentinec naštvaný.

Na Mercadově kontě tak stále zůstává pouze jeden bod. Ten získal při druhém závodě v nizozemském Assenu, kde dojel patnáctý. V celkovém pořadí šampionátu se nachází na 24. pozici.

Podnik na okruhu Donington Park, který přivítá pátý podnik letošní sezony, se uskuteční v termínu 16.-17. července.

Foto: MIE Racing Honda

 

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.