Čížek věří v lepší sezonu než loni

Petr Čížek věří, že letos v TCR Eastern Europe zažije vydařenější sezonu než loni.

Stejně jako v předchozích dvou letech budeme i letos vídat v šampionátu TCR Eastern Europe Petra Čížka. Český jezdec bude opět hájit barvy stáje Fullinrace Academy. S tou v roce 2019 vybojoval celkové čtvrté místo. Na konto si tehdy připsal mimo jiné i dvě pódiová umístění. Loni vyměnil vůz Cupra Leon TCR za novější Cupru Leon Competición TCR. Příliš vydařenou sezonu ale za jejím volantem nezažil a v šampionátu se umístil až jako šestnáctý. Čížek ale věří, že letošní ročník by se pro něj mohl vyvíjet příznivěji než ten předchozí.

„S Petrem (Fulínem, šéfem stáje – pozn. red.) jsme nastartovali cestu, kterou teď jdeme a doufáme, že nadcházející sezona bude zlomová. Jelikož jsme do poznání nové Cupry investovali mnoho hodin při testech na okruhu a naši šikovní mechanici ji rozebírali snad donekonečna, myslím si, že letošní sezona by měla být posunem dopředu jak výsledkově, tak v časech na kolo a v konzistenci. Pódiová umístění by byla třešničkou na dortu. Snad to i třeba dopadne,“ uvedl Čížek pro oficiální web TCR Eastern Europe.

V šampionátu letos dojde k několika změnám. Mezi ně patří například zavedení obráceného startovního roštu pro druhé víkendové závody, započítávání pouze deseti nejlepších výsledků z dvanácti závodů nebo příchod Hankooku jakožto výhradního dodavatele pneumatik. I k těmto novinkám se Čížek vyjádřil.

„Obrácený startovní rošt do druhého závodu bude určitě výzva pro závodníky ze středu pole a pěkný úkol pro ty rychlejší z prvního závodu. Myslím, že to je dobrý krok k tomu, jak závody ještě více zatraktivnit. Já osobně chci objet všechny závody, takže pro mě to (započítávání pouze deseti nejlepších výsledků z dvanácti závodů – pozn. red.) bude možnost pro škrtání těch nejhorších výsledků. Pneumatiky Hankook vůbec neznám, takže jsem zvědavý, co od nich můžeme očekávat,“ řekl.

I letos bude u stáje Fullinrace Academy Čížkovým týmovým kolegou Carol Wittke. Německý jezdec v předchozích dvou letech závodil s vozem Cupra Leon TCR. Letos ale stejně jako Čížek nastoupí s Cuprou Leon Competición TCR.

Zdroj: TCR Eastern Europe, úvodní foto: Petr Fulín