De Gerus pojede za Charouze ve FIA F3

Stáj Charouz Racing System oznámila jméno prvního pilota, který bude v jejích barvách závodit v letošní sezoně FIA F3. Je jím Reshad de Gerus.

Minulý týden stáj Charouz Racing System oznámila, že za ni budou v letošní sezoně formule 2 závodit Guilherme Samaia a David Beckmann. A nyní již český tým začíná rozkrývat také sestavu pro nadcházející ročník FIA F3. Prvním potvrzeným pilotem je Reshad de Gerus. Ten si monopost FIA F3 vyzkoušel v barvách stáje Antonína Charouze již loni při posezonních testech v Jerezu.

„Jsem velmi šťastný, že se pro tuto sezonu mohu připojit k Charouz Racing Systemu. Je to pro mě skvělá příležitost, jak se přesunout do této kategorie. Děkuji týmu za důvěru. Jsem plně odhodlaný a těším se na práci. Čeká nás skvělá sezona a já se budu snažit o co nejlepší výsledky,“ okomentoval francouzský pilot svůj příchod k Charouz Racing Systemu.

Reshada de Geruse letos čeká ve FIA F3 nováčkovská sezona. Foto: Charouz Racing System

Majitel stáje Antonín Charouz dodává: „Jsem rád, že mohu potvrdit prvního ze tří jezdců, kteří s námi budou v letošní sezoně FIA F3 závodit. Na konci loňského roku jsme s Reshadem pracovali v Jerezu a navzdory svému mladému věku již ukázal velkou zralost a dobrou rychlost. Svět se od loňského roku změnil, máme za sebou nejkomplikovanější sezonu v historii motoristického sportu. Musíme se přizpůsobit této nové realitě a pokusit se z obtížné situace vytěžit maximum. Nemůžeme se dočkat, až konečně začneme závodit.“

V loňském roce De Gerus účinkoval v Eurocupu formule Renault. Závodil za tým Arden a s osmi body obsadil celkové 17. místo. Největšího úspěchu své kariéry v monopostech dosáhl v sezoně 2019, kdy se stal vicemistrem francouzského šampionátu formule 4.

Zdroj a úvodní foto: Charouz Racing System