Doubkova smolná sobota

Sobotní program NASCAR Whelen Euro Series ve Valencii Martinu Doubkovi důvod k radosti nepřinesl. Závod EuroNASCAR 2 totiž nedokončil poté, co ho zradila technika.

Na okruhu Ricarda Torma ve Valencii vrcholí tento víkend letošní ročník šampionátu NASCAR Whelen Euro Series. Na programu jsou závěrečné dva podniky, během kterých můžeme vidět v akci také českého závodníka Martina Doubka. Rodák z Litomyšle účinkuje v závodech kategorie EuroNASCAR 2.

V pátek měla tato kategorie na programu předposlední podnik sezony. A Doubek si z něj odnesl jedno pódiové umístění. První jízdu totiž dokončil jako druhý. I do druhého klání sice startoval ze stříbrné příčky, jeho naděje na další pódiové umsítění ale vzaly za své už v úvodním kole. V něm se nejprve propadl na třetí místo a poté jej poslal do hodin Nicholas Risitano. Po tomto incidentu se sice Doubek propadl až na osmnáctou pozici, ve zbývajícím průběhu závodu ale předváděl velkou stíhací jízdu a v cíli z toho nakonec byla čtvrtá příčka.

Sobotní první závod finálového podniku už ale pro něj tak šťastný nebyl. Zprvu se přitom zdálo, že by znovu mohl zasáhnout do bojů o přední příčky. V kvalifikaci totiž obsadil páté místo. Jeho účinkování v závodě ale skončilo hned v prvním kole. Vše začalo již v zaváděcím okruhu, kdy Martinovi selhalo zavěšení a brzdy. Poté sice absolvoval první kolo závodu, během něhož se z pátého místa propadl do hloubi výsledkové listiny, na jeho konci ale zamířil do boxů a odtud se již nevrátil.

Zítřejší závod kategorie EuroNASCAR 2 začíná v 9:00 a ani ten nebude pro Martina jednoduchý. Na jeho roštu se totiž jezdci seřadí podle nejrychlejších kol z dnešního závodu a jelikož náš reprezentant dnes nedokončil první kolo, žádný čas nezajel a odstartuje z posledního devatenáctého místa.

Výsledky sobotního závodu kategorie EuroNASCAR 2: 1. Tobias Dauenhauer (Německo, Hendriks Motorsport, Ford Mustang) 15 kol, 2. Vladimiros Tziortzis (Kypr, Alex Caffi Motorsport with Race Art Tech, Ford Mustang) +8,003, 3. Julia Landauerová (USA, PK Carsport, Chevrolet Camaro) +16,766…  19. Martin Doubek (Česká republika, Hendriks Motorsport, Ford Mustang) +14 kol.

Titulní fotografie: NASCAR Whelen Euro Series/Stéphane Azemard