Enge si o víkendu znovu zazávodí s buginou

Tomáše Engeho čeká tento víkend první start s buggy značky Can-Am od lednové Rallye Dakar. Liberecký rodák nastoupí do podniku Sharqiya International Baja.

V lednu si Tomáš Enge odbyl svou premiéru na Rallye Dakar. Liberecký rodák nastoupil v barvách stáje Buggyra Zero Mileage Racing s buginou značky Can-Am. Zatímco v hodnocení lehkých prototypů obsadil desátou příčku, celkově mezi lehkými vozy skončil na 34. pozici.

A tento víkend zažívá Enge s buginou další závodní vystoupení. V Saudské Arábii se účastní podniku Sharqiya International Baja, který je součástí letošního ročníku Světového poháru FIA v cross-country. Český závodník nastoupí pod hlavičkou stáje Buggyra Saudi Arabia.

Tentokrát již Engeho nebude navigovat Vlastimil Tošenovský, jako tomu bylo na Dakaru, ale Rudy Briani. Jedná se o zkušeného italského spolujezdce, který v minulosti navigoval například dvojnásobného šampiona WRC Mikiho Biasiona nebo vítěze Rallye Dakar v kategorii automobilů z roku 1993 Bruna Sabyho. S Brianim navíc Buggyra výhledově počítá i do budoucna. Ráda by ho totiž viděla jako navigátora Aliyyah Kolocové při jejím premiérovém startu na Dakaru, který je v plánu v roce 2023.

„Hned po Dakaru se zapracovalo na podvozku, brzdách, tlumičích. Máme za sebou testování na všech možných površích, byli jsme v dunách, skákali přes překážky, které před námi najednou vyrostly, na reakci jsme měli zlomek sekundy. Komfort jízdy je prostě někde jinde, což je strašně důležité. Existuje totiž přímá úměra mezi komfortem, bezpečím a rychlostí. Rudy se zatím jeví v absolutní pohodě, ostatně s tím, co má za sebou, to snad ani nemůže být jinak. Zatím to funguje, uvidíme, jak v závodě, poprvé v životě totiž budu navigován v angličtině,“ uvedl Enge.

Součástí podniku budou celkem dvě etapy. Obě budou delší než 200 kilometrů. Zatímco první se koná v pátek, druhá v sobotu. Ve středu byly na programu přejímky a ve čtvrtek prolog.

Zdroj a úvodní foto: Buggyra Racing