Evropské NASCAR by měl v Mostě jet i Villeneuve

Při podniku NASCAR Whelen Euro Series v Mostě by se měl letos objevit i šampion formule 1 z roku 1997 Jacques Villeneuve. Kanaďan totiž bude i letos v šampionátu závodit.

V kalendáři letošní sezony NASCAR Whelen Euro Series figuruje i Autodrom Most. Na severozápad Čech by měl seriál zavítat o víkendu 19.-20. června. Pokud by se podnik skutečně podařilo uspořádat, v akci by se při něm nejspíše objevil i mistr světa formule 1 z roku 1997 Jacques Villeneuve.

Kanaďan totiž bude stejně jako v předešlých dvou sezonách i letos v šampionátu závodit. Pojede v kategorii EuroNASCAR Pro za nové spojení stájí Academy Motorsport a Alex Caffi Motorsport (majitelem Alex Caffi Motorsportu je další bývalý pilot formule 1 Alex Caffi).

„Mám vážně radost z toho, že do sezony vstoupím se zcela novým týmem a s velkým nadšením, které projevují i všichni okolo. Federico (majitel Academy Motorsportu Federico Monti – pozn. red.) a Alex (Alex Caffi – pozn. red.) přinášejí perfektní směs pozitivního přístupu, zkušeností a znalostí, což pro tento nový projekt potřebujeme. Jsem si jistý, že v každém závodě sezony budeme mít na to, abychom vyhráli,“ říká Villeneuve.

Svou premiérovou sezonu v NASCAR Whelen Euro Series si Villeneuve odbyl v sezoně 2019. V celkovém pořadí kategorie Elite 1 (dnes EuroNASCAR Pro) skončil osmý a na konto si připsal mimo jiné i tři umístění na stupních vítězů. Vystoupení v Mostě se mu ale tehdy nevydařilo – ani jeden z víkendových závodů totiž nedokončil.

V sezoně 2020 nastupoval za tým FEED Vict Racing, který spoluzakládal. Kvůli reportérským povinnostem na závodech formule 1 se ale zúčastnil pouze prvních dvou podniků sezony. Celkově skončil v EuroNASCAR Pro dvacátý první. Nejvíce se mu zadařilo při druhém závodě úvodního podniku v italské Vallelunze, kde skončil druhý.

Zdroj a úvodní foto: NASCAR Whelen Euro Series