Salač obojživleníkem. Hvězdě Moto3 zachutnal flat track

Filip Salač se už podruhé vydal do bojů českého šampionátu v relativně nové motocyklové disciplíně flat track. Seriál vede po třetím závodě obhájce titulu Jiří Kraus (uvnitř velká galerie).

Kdybychom měli flat track popsat, tak je to něco mezi plochou dráhou, supermotem a motokrosem. Z ploché dráhy si závodníci "vypůjčili" tratě, proto se seriál jezdí v Chabařovicích, Plzni, Pardubicích či Kopřivnici. Právě ta o víkendu hostila třetí díl domácího šampionátu.

V elitní třídě FT1 vévodil základním rozjížďkám obhájce titulu Jiří Kraus před Ervínem Krajčovičem mladším a Ondřejem Svědíkem. Ve finále vypsaném na deset kol se na Krause brzy dotáhl Krajčovič. Tato dvojice ujela všem soupeřům a rozdala si to o konečný triumf. První místo uhájil Kraus, který si tak upevnil i vedení v průběžném pořadí MČR. Dalším dílem bude 24. 7. podnik v Březolupech.

Ve skupině bojující za vedoucím duem se neztratil účastník světového šampionátu silničních motocyklů Filip Salač. Jezdec kategorie Moto3 při svém druhém startu v domácím "mistráku" nakonec obsadil šestou příčku. 19letý jezdec se netají tím že pokud mu to kalendář a nový zaměstnavatel, tým PrüstelGP dovolí, rád by se flat tracku věnoval i nadále.

Výsledky:

1. Jiří Kraus - Honda
2. Ervín Krajčovič - KTM
3. Ondřej Svědík - Yamaha
4. Kamil Peuker - KTM
5. Michal Hloušek - Suzuki
6. Filip Salač - Kawasaki
7. Sebastian Thalheim (Německo) - Suzuki
8. Tomáš Kolařík - Honda
9. Jakub Matějíček - Kawasaki
10. Filip Feigl - Husqvarna

Foto: Orion - Moto Racing Group

Fotogalerie

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.