První junior v Huracánu: za tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra bude jezdit Jáchym Galáš

Jeden z nejtalentovanějších mladých jezdců současné okruhové generace Jáchym Galáš má nové angažmá. V barvách týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra bude startovat ve středoevropském mistrovství FIA CEZ na okruzích.

Galáš je prvním z jezdců, které manažer týmu Jiří Mičánek jr. angažuje do juniorského programu týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra. „Naším cílem je mít dva jezdce, se kterými budeme startovat ve střední Evropě a z nichž si můžeme vychovat kvalitní závodníky pro významnější evropské šampionáty včetně Lamborghini Super Trofeo Europe,“ nastiňuje plán týmu Mičánek.

Jáchym Galáš se za volant Huracánu přesune z cestovního Hyundai Elantra, se kterým startoval za tým Janík Motorsport v seriálu TCR Europe. „Pro mě je tento krok cesta, jak se dál rozvíjet. A zároveň obrovská příležitost se ještě jako hodně mladý dostat na úplně jinou úroveň, i když to bude znamenat začínat od nuly,“ říká Jáchym Galáš, který na sebe letos v „Evropě“ upozornil jedním vítězstvím a jedním pódiovým umístěním, a i ve dvaceti letech si vysloužil skvělou pověst ve startovním poli TCR Europe.

Juniorský program týmu Jiřího Mičánka, který je propojený i s Buggyra Academy, si pochvaluje i otec a manažer Jáchyma Milan Galáš. „U Jirky Mičánka cítím, že mu jde o výsledek a cením si toho, že má dlouhodobý plán kam své jezdce posouvat. Rozhodovali jsme se mezi touto cestou nebo variantami setrvání v TCR Europe, ale tam bychom neměli takový prostor pro další rozvoj,“ vysvětluje Galáš starší.

Jiří Mičánek plánuje juniorský tým jako druhý program k Lamborghini Super Trofeo Europe, ve kterém bude dál startovat v kategorii PRO-AM Bronislav Formánek a Karol Basz. „Věřím, že pro Jáchyma i dalšího juniora, jehož jméno oznámíme brzy, to bude velmi dobrý impuls k jejich rozvoji. Pomáhat jim bude v roli kouče i Josef Záruba,“ nastínil manažer týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra.

I to si Jáchym a Milan Galášovi pochvalují. „Jdeme v tomto ohledu do domácího prostředí, s Jirkou i jeho jezdci máme přátelské vztahy, známe se. V týmu jsou i dva mechanici, se kterými jsme dřív spolupracovali,“ říká Milan Galáš.

Tým plánuje absolvovat všech šest závodů letošního kalendáře FIA CEZ. Junioři pojedou sprinterský program s vozy Lamborghini Huracán ST EVO2 spadajícími do kategorie GTC. „S Jirkou Mičánkem jsme zatím všechno probírali jen orientačně, ale víme, že chceme být v kategorii vepředu. Každopádně nejbližším cílem je naučit se řídit Lamborghini přijatelným tempem a přibližovat se úrovni, kterou zajíždí třeba Pepa Záruba,“ nastínil Jáchym Galáš.

Toho čeká po technické stránce úplně jiný vůz – z cestovního auta s pohonem předních kol a výkonem kolem 350 koní přesedne do „gétéčka“ s motorem uprostřed, téměř dvojnásobným výkonem a pohonem zadních kol. „Těším se na to, na druhou stranu to bude velká výzva. Huracán je mnohem sofistikovanější, má kontrolu trakce a ABS, na druhou stranu je to zadokolka. TCR v tomto bylo jednodušší a čitelnější,“ přemítá Galáš.

Nový jezdec týmu se za volant Huracánu poprvé posadí na testech na začátku jara, první závodní víkend FIA CEZ se jede druhý dubnový víkend na Oscherslebenu.

 

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.