Potvzení úspěchu juniorů Jiřího Mičánka. Galáš je trojitý mistr, Pavlíček trojitý vicemistr

Nedělní sprintový závod na Masarykově okruhu potvrdil výsledky letošního okruhového seriálu. Ve prospěch týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Jeho juniorští jezdci Jáchym Galáš a Matěj Pavlíček ovládli i poslední zbývající trofej pro nejlepší jezdce kategorie GTC – tentokrát tu nejcennější pro středoevropské mistry.

„Jsem rád, že jsme nepřipustili už žádné drama. Mistr může být jen jeden, takže gratulace patří Jáchymovi. Zároveň ale musím stejně tak gratulovat Matějovi, sezona byla extrémně vyrovnaná a on v ní předvedl extrémní bojovnost. A to platilo i o tomto víkendu,“ říká manažer týmu Jiří Mičánek jr.

Nedělní závodní program ve velké míře zkopíroval sobotní program, který ovládl Jáchym Galáš a zajistil si tak první dva tituly, které byly v letošní sezoně ve hře. Galáš dominoval už kvalifikaci, Matěj Pavlíček pak byl s minimální ztrátou třetí, mezi oba jezdce týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra se vklínil jediný konkurenceschopný soupeř juniorské dvojice Dennis Waszek startující na stejném vozu Lamborghini Huracán ST EVO.

V neděli ale Jáchym Galáš po startu závodu nepřipustil žádné překvapení a Dennise Waszka před sebe nepustil ani na okamžik. „Tentokrát jsem si to lépe pohlídal a zůstal před ním, ve třetí a čtvrté zatáčce se mi pak podařilo Dennise i Matěje udržet za sebou,“ popsal start závodu Jáchym Galáš, suverénní vítěz letošní sezony. Ve třídě GTC získal vítězný pohár série ESET Cup, titul českého mistra a po nedělním závodu i poslední nerozhodnutou trofej pro mistra zóny FIA CEZ  - tedy středoevropského šampionátu.

Matěj Pavlíček od začátku živil teoretickou šanci na zisk titulu, hned v prvním kole mu ale cestu k němu výrazně zkomplikoval Miro Konopka, který juniorského závodníka týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra poslal lehkým kontaktem na zadní část do hodin. Pavlíček pak – stejně jako několikrát v této sezoně – předvedl skvělou stíhací jízdu a startovním polem se propracoval zpět až za Dennise Waszka. „Viděl jsem, že Dennis po mých hodinách zvolnil a dal jsem všechno do toho, abych se dotáhl. Bohužel na konci už jsem hodně bojoval s pneumatikami, takže nešlo dostat se na druhé místo tak jako v sobotu,“ popisuje Pavlíček. Třetí místo mu komfortně stačilo na zisk titulu vicemistra FIA CEZ, přesto trochu litoval, že pro tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra nezajistil „double“ – tedy dvojité vítězství a druhé místo.

Nedělní závod uzavřel premiérovou sezonu juniorského programu týmu, kterému velí Jiří Mičánek. „Na začátku jsme avizovali, že to bude hlavně testovací sezona. Chtěli jsme si ověřit, že naše vize vytvořit jedinečný program, který pro český motorsport vychová velmi kvalitní profesionální jezdce, je životaschopný. To se potvrdilo v plné míře a výsledky to jen potvrdily,“ pochvaluje si Mičánek.

Tým po konci sezony ve středoevropském okruhovém mistrovství čeká plné soustřední zpět na seriál Lamborghini Super Trofeo Europe. Už o nadcházejícím víkendu nastoupí Bronislav Formánek a Karol Basz v předposledním podniku prestižního seriálu ve Valencii. Dvojici bojující v prestižní kategorii Pro-AM doplní i Kurt Wagner a Libor Dvořáček v LC Cup.

 

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.