Galáš se přesune do TCR Europe a stane se juniorem Hyundaie

Český závodník Jáchym Galáš bude v letošní sezoně závodit za ACCR Czech Talent Team v TCR Europe. Kromě toho se stal členem juniorského programu zákaznického závodění Hyundai Motorsportu.

Již loni v prosinci bylo oznámeno, že Jáchym Galáš v roce 2021 po dvou letech strávených za volantem Volkswagenu Golf GTI TCR stáje GT2 Motorsport přesedne do Hyundaie i30 N TCR, s nímž bude závodit pro společný projekt týmu Janík Motorsport a Autoklubu České republiky. To ale letos nebude pro Galáše jediná novinka. Změní totiž i sérii. Již ho nebudeme vídat v TCR Eastern Europe, ale v evropském šampionátu, tedy v TCR Europe.

Galáš se také stane členem juniorského programu zákaznického závodění Hyundai Motorsportu. Zde doplní Mitchella Cheaha, který si v minulosti připsal na konto mimo jiné i starty ve dvou podnicích FIA WTCR, Tylera Maxsona a Tylera Gonzaleze. Této čtveřici juniorů poskytne Hyundai Motorsport závodní inženýry a také mentorskou podporu.

Nová sezona TCR Europe by měla odstartovat o víkendu 7.-9. května na Slovakiaringu. Pro Galáše sice letos v této sérii půjde o premiérovou kompletní sezonu, jeden start už zde ale na kontě má. V dubnu 2019 na Hungaroringu totiž TCR Eastern Europe nastoupilo právě v rámci závodů TCR Europe. Kromě Galáše jsme tehdy z Čechů mohli vidět v akci i Petra Čížka. Tím ale výčet našich jezdců v historii TCR Europe nekončí. Ukázal se zde totiž i Petr Fulín, který v roce 2018 nastoupil při podniku v Barceloně.

Jako první z Čechů si v TCR Europe zazávodil Petr Fulín. Foto: Petr Fulín/Facebook

V TCR Eastern Europe patřil Galáš v předchozích dvou sezonách ke špičce. Zatímco v sezoně 2019 si dojel pro titul vicemistra, loni obsadil celkovou třetí příčku. V obou sezonách se navíc stal juniorským šampionem.

Zdroj: TouringCarTimes, TCR Europe, úvodní foto: TCR Eastern Europe