Hořice hostí 58. ročník podniku 300 zatáček Gustava Havla

V Hořicích se o víkendu uskuteční 58. ročník závodu 300 zatáček Gustava Havla. Podnik bude součástí mezinárodního road racingového šampionátu IRRC a také Mezinárodního mistrovství České republiky a Přeboru České republiky na přírodních okruzích. V akci se představí kategorie 125 SP, 125 GP/Moto3, 250 Open, Supersport 300, Supersport 400 Supertwin, Supermono, Supersport 600 a Superbike.

V centru pozornosti českých fanoušků motocyklových závodů na přírodních okruzích budou o víkendu 14.-15. srpna Hořice. Tam se totiž uskuteční 58. ročník podniku 300 zatáček Gustava Havla. Závod se pojede poprvé od roku 2019. Loni totiž musel být kvůli koronavirovým opatřením zrušen. Vývoj epidemiologické situace komplikoval i uspořádání letošního ročníku. Původně se totiž mělo jet již v termínu 22.-23. května. Nakonec byl ale podnik odložen na srpnový termín.

Letošní ročník závodu bude součástí dvou seriálů. Tím prvním je Mezinárodní mistrovství České republiky a Přebor České republiky na přírodních okruzích a tím druhým mezinárodní šampionát IRRC. Zatímco v případě první zmíněné série půjde o třetí letošní podnik, IRRC zažije v Hořicích druhý letošní závodní víkend.

V rámci IRRC jsou vypsány třídy Superbike a Supersport 600. V rámci MMČR se bude bojovat o body do hodnocení 125 SP, 125 GP/Moto3, 250 Open, Supersport 300, Supertwin a Supermono. Součástí přeboru České republiky bude třída Supersport 400.

Program závodního víkendu odstartuje v sobotu v 8:30 warm-upem třídy Supersport 600. Po něm bude následovat warm-up superbiků a ve zbytku dne čekají na každou z vypsaných tříd dva měřené tréninky. Neděle už se ponese ve znamení závodů. Zatímco na třídy Superbike a Supersport 600 čekají dva závody, zbylé třídy pojedou jeden.

Kompletní harmonogram najdete zde
Kompletní startovní listiny najdete zde

Úvodní foto: Hořice

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.