Horňák-Aditis představil plány pro letošní sezonu

Stáj Horňák-Aditis budeme také během letošního roku vídat v šampionátu TCR Eastern Europe a ve vytrvalostních závodech FIA CEZ. Její vozový park se navíc rozroste o druhé Audi RS 3 LMS TCR. Vyloučeny nejsou ani starty v TCR Europe nebo v TCR Germany.

V loňské sezoně jsme mohli stáj Horňák-Aditis vídat v seriálu TCR Eastern Europe a také ve vytrvalostních závodech šampionátu FIA CEZ. Zatímco v TCR Eastern Europe nastupoval s vozem Audi RS 3 LMS TCR týmový manažer Radim Adámek, ve FIA CEZ vytvořili v tomto voze posádku Adámek s Mirem Horňákem.

A v obou zmíněných šampionátech budeme tento tým vídat také letos. Stáj se ovšem ukáže nově se dvěma vozy. Oba pojedou TCR Eastern Europe. Do jednoho z nich usedne opět Adámek. Druhé auto stáj nasadí v rámci ESET RaceSTAR. Půjde o společný projekt týmu a promotéra TCR Eastern Europe Josefa Křenka. Cílem projektu bude podpora mladých talentů. Při úvodním podniku TCR Eastern Europe na Hungaroringu usedne do druhého Audi Petr Fulín mladší, syn trojnásobného šampiona FIA ETCC a mimo jiné účastníka dvou podniků FIA WTCR Petra Fulína.

„Petr bude určitě závodit na Hungaroringu. Stále ale jednáme a je možné, že se objeví i v některých dalších podnicích, nebo dokonce v celé sezoně. Rádi bychom spolupracovali i s dalšími TCR týmy, abychom vytvořili přijatelné a kvalitní podmínky nejen pro mladé jezdce. Rádi bychom přiblížili závody TCR i dalším jezdcům,“ říká Radim Adámek.

Co se vytrvalostních závodů FIA CEZ týče, je zatím potvrzeno, že stejně jako loni nastoupí posádka Adámek-Horňák. Není ale vyloučeno, že by se i zde mohl objevit druhý vůz stáje.

Nemusí ale zůstat pouze u startů ve FIA CEZ a v TCR Eastern Europe. Adámek totiž nevylučuje, že by tým mohl v rámci projektu ESET RaceStar zasáhnout i do některého z podniků TCR Europe nebo TCR Germany. Zda se tak ale stane již letos, zatím není jasné. Adámek rovněž prozradil, že přestup právě do TCR Europe je pro tým Horňák-Aditis do budoucna cílem.

Zdroj: Horňák-Aditis, úvodní foto: TCR Eastern Europe