Knoll chce v nové sezoně GT4 European Series na pódium. Testy v Monze ho povzbudily

Pravidelně dojíždět mezi nejlepší desítkou třídy Pro-Am a občas se podívat i na stupně vítězů. Takové jsou cíle Jakuba Knolla pro jeho druhou kompletní sezonu v GT4 European Series. Během ní bude opět usedat do Mercedesu-AMG GT4 španělské stáje NM Racing spolu s Filipem Vavou-Atanackovičem.

„S týmem jsme si loni sedli. Měl jsem velmi dobrý pocit. Řekl bych, že je to jeden z nejlepších týmů v šampionátu. I Mercedes mi vyhovuje. Nechtěl jsem hned po jednom roce něco měnit. Místo toho bych rád využil loňské zkušenosti a přenesl je do letošní sezony,“ těší se Knoll na nový ročník.

Jednání s NM Racingem pro sezonu 2023 probíhala poměrně přímočaře: „Už po posledním podniku v Barceloně jsme si řekli, že se domluvíme. Během zimy se žádný zádrhel neobjevil a kolem Vánoc jsme se definitivně dohodli, že budeme pokračovat,“ přibližuje Knoll.

Pro Knolla nepůjde jenom o druhý rok s NM Racingem. Pokračovat bude také spolupráce s jeho parťákem Filipem Vavou-Atanackovičem. Společně se Španělem loni obsadili celkovou 15. příčku ve třídě Pro-Am. Letos jsou ale ambice o něco vyšší.

„Chtěli bychom být v popředí třídy Pro-Am, alespoň v její první polovině. V desítce bychom chtěli být pravidelně. Ještě přesně nevíme, kolik vozů ve třídě Pro-Am pojede, bude to ale nejspíše kolem dvacítky,“ říká český jezdec.

Kromě toho by se chtěli Knoll s Vavou-Atanackovičem podívat také na stupně vítězů. Po nich sahali už loni při druhém závodě na německém Hockenheimringu. V samotném závěru ale byli ve třídě Pro-Am odsunuti na místo čtvrté.

„Cílem bude dostat se alespoň jednou na pódium. Když se potkají dobře zvládnuté zastávky v boxech, správná strategie a dobré výkony, tak se určitě může Hockenheimring zopakovat. Není to úplně nereálné,“ věří.

Optimismus po testech

Knoll už má za sebou první letošní testy. S týmem NM Racing je absolvoval v italské Monze, kde se o víkendu 22.-23. dubna uskuteční úvodní podnik sezony. A po jejich skončení byl spokojen,

„Myslím si, že to bylo docela dobré. Byl jsem blíže k našim nejrychlejším kolegům, takže si odnáším pozitivní dojmy,“ pochvaluje si.

Současně ale neusíná na vavřínech: „Monza není úplně dobré měřítko, protože rozdíly jsou zde menší než třeba ve Spa-Francorchamps nebo na jiných delších a komplikovanějších okruzích. Pocit mám dobrý, ale uvidíme až na závodech,“ uvědomuje si.

Knoll a Vava-Atanackovič nebudou jedinou posádkou, která letos bude reprezentovat NM Racing. Zatímco v kategorii Silver pojedou za tým Lluc Ibáňez s Alexem Papadopulosem, další posádku utvoří Aleksandr Vaintrub a Stas Safronov. Ti pojedou stejně jako Knoll a Vava-Atanackovič ve třídě Pro-Am, kam se přesouvají z kategorie AM.

Foto: NM Racing

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.