Juránek bojuje s angínou. Přesto chce domácí příznivce obdarovat pódiem

Stupně vítězů. Takový je cíl Filipa Juránka před dalšími dvěma letošními závody Yamaha R3 bLU cRU European Cupu, které se uskuteční na Autodromu Most. Sedmnáctiletého závodníka přitom sužuje angína.

"Od pondělí se potýkám s angínou. Jsem na antibiotikách a snažím se uzdravit. Chci být co nejvíce připraven," říká Juránek, který se léčil i za pomocí kapaček. "Chodil jsem na ně, abych do sebe dostal co nejvíce minerálů a vitamínů," dodává.

Umístění na stupních vítězů už si letos český jezdec jednou připsal. Druhý závod v italském Misanu totiž dokončil jako třetí. V průběžném pořadí šampionátu se nachází na desáté příčce se ziskem 36 bodů.

V šampionátu se Juránkovi zatím velice líbí. Pochvaluje si vyrovnanost startovního pole i dobré vztahy mezi závodníky.

"Tohle přesně mám rád a baví mě to dost. Těší mě, že je tam tolik soupeřů. Na trati si nic nedarujeme, ale v paddocku jsme v pohodě. Nevím o nikom, kdo měl nějaký střet s někým," říká k atmosféře v Yamaha R3 bLU cRU European Cupu.

Oba závody jezdci absolvují v sobotu. První se uskuteční od 11:45 a druhý od 16:15. Juránka ale ani v jedné z jízd nečeká snadná práce. V kvalifikaci totiž zajel až osmnáctý čas.

Foto: Tisková zpráva Filipa Juránka

 

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.