Ladniak letos pojede s GT2 Motorsportem v Německu

Polského závodníka Szymona Ladniaka letos čeká odlišný závodní program než loni. V barvách české stáje GT2 Motorsport se zúčastní kompletní sezony šampionátu TCR Germany.

V loňském roce se jezdec české stáje GT2 Motorsport Szymon Ladniak soustředil zejména na TCR Eastern Europe. Zde s vozem Volkswagen Golf GTI TCR obsadil celkové 11. místo. Se stejnou technikou a stejným týmem jsme ho viděli také při vytrvalostním závodě ESET Cupu v chorvatském Grobniku a bez nároku na zisk bodů startoval i ve třech podnicích TCR Germany.  A letos ho s GT2 Motorsportem uvidíme v Německu častěji. V TCR Germany totiž tentokrát odjede kompletní sezonu.

„Je to pro mě logický krok. Chci se co nejrychleji rozvíjet a odjet více závodů. V německém šampionátu je konkurence větší než v TCR Eastern Europe. Proto jsem se rozhodl, že v TCR Germany odjedu celou sezonu. I letos vsadím na Golf GTI. Momentálně se soustředím na fyzickou přípravu. Vzhledem k ročnímu období zatím není testování na trati možné. Hodně ale jezdím na svém simulátoru. Čtyři z celkových šesti okruhů v kalendáři už znám. Musím se proto soustředit spíše na ty, které neznám, což jsou Lausitzring a Sachsenring,“ říká Ladniak.

Nová sezona německého šampionátu TCR odstartuje o víkendu 14.-16. května na Oscherslebenu. Kromě Ladniaka letos bude v šampionátu účinkovat mimo jiné i bývalý jezdec českých stájí Fullinrace Academy a Carpek Racing Jonas Karklys. Litevec nastoupí v barvách svého vlastního týmu NordPass s vozem Hyundai i30 N TCR.

Zdroj: TouringCarTimes, úvodní foto: TCR Germany