M-System Racing míří do Německa. Nasadí upravený vůz

V pondělí 20. září se na okruhu Lausitzring uskuteční předposlední letošní podnik seriálu Carbonia Cup. V akci opět uvidíme i stáj M-System Racing s Michalem Paclíkem. Ti nastoupí s výrazně upraveným vozem.

Letošní sezona Carbonia Cupu se blíží do cílové rovinky. V pondělí 20. září je na programu již předposlední podnik. Ten se uskuteční na německém okruhu Lausitzring. Ve startovní listině ani tentokrát nechybí stáj M-System Racing a její jezdec Michal Paclík. Ten se nachází v průběžném pořadí skupiny C na páté příčce. Ještě lépe je na tom ale v hodnocení C2, kde s pětibodovým náskokem na Rudolfa Schöflingera vede.

Na Lausitzringu ale nebude pro M-System Racing nejdůležitější získat dobrý výsledek. Na voze Norma M20FC totiž v porovnání s předchozím podnikem, který se konal v úvodu srpna na Slovakiaringu, došlo k výrazným změnám. Hlavním cílem tak bude ověřit, že úpravy fungují.

"Po problémech, které jsme měli, jsme přestavěli vůz. Na Lausitzring jedeme auto především otestovat. Chceme se s ním sžít a ověřit si, že je všechno v pořádku. V rámci možností se ale samozřejmě budeme snažit o co nejlepší výsledek," říká Paclík.

M-System Racing bude chtít na Lausitzringu zejména vyzkoušet upravený vůz. Foto: Carbonia Cup/Dušan Belica

Nastavení podvozku a správná stopa klíčem k úspěchu

Zásadní roli budou podle Paclíka na Lausitzringu hrát volba ideální stopy a také nastavení podvozku: "Asfalt je zde hodně rozbitý, protože se tu často testuje. Musíte tu bojovat se silnými vibracemi. Hodně důležité je zde nastavení podvozku a také volba stopy. Je to složitý okruh a pro naše vozy není úplně ideální," dodává.

Po podniku na Lausitzringu už bude před závodníky jenom jeden podnik. Tím bude klání na Autodromu Most, které se uskuteční v neděli 17. října.


Úvodní foto: Carbonia Cup/Dušan Belica

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.