Matúš Výboh vybojoval v Monze jedno pódiové umístění

Jezdec stáje Scuderia Praha Matúš Výboh si z úvodního podniku letošní sezony Ferrari Challenge Europe v Monze odnesl jedno pódiové umístění. Slovenský závodník dokončil první závod kategorie Trofeo Pirelli na celkovém druhém místě.

Na okruhu v Monze odstartovala o víkendu letošní sezona evropského šampionátu Ferrari Challenge. V akci jsme mohli vidět mimo jiné i dva vozy české stáje Scuderia Praha. S jedním z nich nastoupil Matúš Výboh. Ten i letos bude účinkovat v kategorii Trofeo Pirelli. Již ale nebude bodovat do amatérského hodnocení, ale nově bude patřit mezi profíky. Se druhým vozem Scuderie Praha nastoupil v Monze Matúšův otec Miroslav Výboh. Ten i letos pojede kategorii Coppa Shell v rámci amatérské klasifikace.

Matúš Výboh si z prvního závodního víkendu sezony odnesl jedno pódiové umístění. Dosáhl na něj v sobotní úvodní jízdě. Do té startoval ze druhého místa, které si vyjel v mokré kvalifikaci.  Závod se už jel na suchu a pro Výboha začal velmi dobře. V úvodních metrech se totiž posunul do čela. Později sice slovenskému závodníkovi sebral vedení John Wartique, ten se ale před Výboha dostal díky výjezdu mimo trať a později mu tak musel pozici vrátit. Nakonec ale slovenský jezdec přeci jen nezvítězil. Podlehl totiž Michelle Gattingové. V cíli na ni ztratil pouze 596 tisícin sekundy.

V neděli se konaly na mokru jak kvalifikace, tak i závod. Výboh zajel v kvalifikaci pátý nejrychlejší čas. Vstup do závodu se mu příliš nevydařil. V úvodní šikaně totiž poslal do hodin Sergia Pauleta. O pár chvil později jsme ho mohli vidět mimo trať ve Variante della Roggia a propadl se na šestou příčku. Ve zbývajících kolech se sice byl schopen propracovat na třetí příčku, z dalšího umístění na stupních vítězů se ale radovat nemohl. Za zavinění kolize s Pauletem byl totiž potrestán pětisekundovým trestem a propadl se na pátou pozici. Závod byl dvakrát zpomalen. Nejdříve došlo k jeho úplnému přerušení, o které se postarala kolize mezi Tommasem Roccem a Angem Bardem. Poté byl na trať vyslán zpomalovací vůz kvůli incidentu mezi Alessandrem Cozzim a Arnem Dahlmeyerem.

Výsledky prvního závodu: 1. Michelle Gattingová (Dánsko, Scuderia Niki – Iron Lynx, 1. v hodnocení P), 17 kol, 2. Matúš Výboh (Slovensko, Scuderia Praha, 2. v hodnocení P) +0,596, 3. John Wartique (Belgie, FML – D2P, 3. v hodnocení P) +0,847.

Výsledky druhého závodu: 1. Luka Nurmi (Finsko, Formula Racing, 1. v hodnocení P) 15 kol, 2. Michelle Gattingová (Dánsko, Scuderia Niki – Iron Lynx, 2. v hodnocení P) +3,830, 3. John Wartique (Belgie, FML – D2P, 3. v hodnocení P) +7,428… 5. Miroslav Výboh (Slovensko, Scuderia Praha, 5. v hodnocení P) +10,511.

Zdroj: vlastní reportáž redakce, úvodní foto: Ferrari Races