Premiéra v Imole: nový design i nová sestava týmu Jiřího Mičánka

Designová evoluce, jezdecká revoluce. Tak lze popsat novinky, které představil tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra při prvních předsezonních testech na legendárním okruhu Imola. Do designu auta se po dvou letech vrátil větší poměr bílé barvy a opět jej přiblížil české trikoloře.

„Základní prvky designu držíme už od roku 2016, v Super Trofeo Europe nás neznají jinak. Právě naše národní barvy nás definují a dělají ve startovním poli nezaměnitelnými,“ vysvětluje filozofii evoluce barev týmových Huracánů manažer týmu Jiří Mičánek jr. Při testování v Imole zároveň vznikly první profesionální fotky dvou ze čtyř Lamborghini. Pořídil je jeden z nejlepších českých fotografů specializujících se na motorsport Jan Stárek.

Symbolika národní trikolory navíc v sezoně 2024 získává nový rozměr i díky jezdeckému složení. Na Imole se poprvé do dvojice týmových Huracánů posadila i nová sestava pilotů. A vůbec poprvé bude ryze československá. Z loňské sestavy zůstává Bronislav Formánek, za volantem se ale bude nově střídat se zkušeným profesionálem, Slovákem Štefanem Rosinou. Druhý vůz pak tým nasadí ve třídě PRO s dvojicí loni debutujících jezdců Jáchyma Galáše a Matěje Pavlíčka.

„Po loňském jaře, kdy jsme nemohli testovat kvůli nedostatku pneumatik, chceme být letos absolutně připravení. Na Imole můžeme srovnávat časy s předloňským prvním závodem, který jsme jeli ještě s jinou značkou pneumatik. Prozatím z toho mám skvělý pocit stejně jako z jezdců. Potvrzuje se, že Štefan byl skvělá volba jak jezdecky, tak lidsky. Roli hraje samozřejmě i to, že na úrovni jezdců teď nemáme žádnou jazykovou bariéru,“ pochvaluje si Jiří Mičánek.

Dvojice redesignovaných Huracánů bude nově bojovat ve dvou nejprestižnějších třídách. Galáš s Pavlíčkem pojedou ve třídě PRO, Formánek s Rosinou v PRO-AM. Tým čekají před prvním závodem, který se pojede právě na Imole za pět týdnů, ještě další dva testy. „Připravení budeme skvěle, jediné, co neovlivníme, je štěstí, které nám nepřálo loni,“ krčí rameny Mičánek. Jednu změnu i v tomto směru ale tým udělal. Rosina s Formánkem budou nově startovat s číslem 11, opouští tak tradiční šestašedesátku, se kterou Formánek se svými spolujezdci startoval pravidelně od roku 2019.

Kromě designu auta změní sám Jiří Mičánek i svoje vybavení. Novou kombinézu doplní i zcela nová helma. Tu předchozí jezdec a manažer týmu vydražil na benefičním večeru, při kterém se vybralo 2 615 000 korun. „Opět jde o špičkový model Arai GP7, který používají i piloti F1. Design bude opět navazovat na tradiční motivy. První návrhy už mohli moji fanoušci vidět na sociálních sítích,“ prozradil Mičánek.

 

Fotogalerie

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.