Mičánek Motorsport powered by Buggyra představil plány na novou sezonu

Stáj Mičánek Motorsport powered by Buggyra odhalila svůj závodní program pro sezonu 2021. Prioritou bude znovu účast v šampionátu Lamborghini Super Trofeo Europe. Brněnskou ekipu ale uvidíme také v TCR Eastern Europe a ve FIA CEZ.

Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra představil své plány pro letošní sezonu. Hlavním programem budou pro ekipu Jiřího Mičánka mladšího opět závody evropského šampionátu Lamborghini Super Trofeo. Brněnskou stáj ale uvidíme také v sérii TCR Eastern Europe a ve vybraných podnicích středoevropského šampionátu FIA CEZ.

V Lamborghini Super Trofeo nasadí stáj stejně jako loni dva vozy Lamborghini Huracan. Stejně jako v minulé sezoně bude tým účinkovat v kategoriích Pro-AM a Lamborghini Cup. V rámci Lamborghini Cupu pojede i tentokrát posádka Kurt Wagner-Libor Dvořáček. V Pro-AM nastoupí Bronislav Formánek a Josef Záruba. Druhý jmenovaný se do stálé sestavy stáje pro Super Trofeo vrací po roční odmlce. Po Formánkově boku nahradí Jakuba Knolla.

Tým ale letos nově nasadí i třetí vůz Lamborghini Huracan, který budeme vídat ve vybraných podnicích šampionátu FIA CEZ. Za jeho volantem se budou střídat Bronislav Formánek se šéfem stáje Jiřím Mičánkem mladším. Cílem je odjet co nejvíce podniků, které nebudou termínově kolidovat s Lamborghini Super Trofeo Europe. Výhledově by se stáj chtěla i se třetím vozem přesunout do evropského šampionátu Lamborghini Super Trofeo. Dále bude tým stejně jako loni účinkovat i v šampionátu TCR Eastern Europe. Tam za něj bude opět závodit Michal Makeš s vozem Cupra Leon TCR.

„Do sezony jdeme s cílem vozit ze závodů poháry. To je naše meta a tomu jsme přizpůsobili i celou zimní přípravu. I přes omezení spojená s covidem jsme absolvovali několik testovacích dnů, během kterých jsme otestovali různá nastavení a posbírali spoustu dat. Výsledky zatím vypadají velmi slibně,“ říká Jiří Mičánek mladší.

Nové sezony Lamborghini Super Trofeo Europe, TCR Eastern Europe a FIA CEZ startují už příští týden. Zatímco evropský šampionát Lamborghini Super Trofeo začne v italské Monze, TCR Eastern Europe a FIA CEZ pojedou na Hungaroringu. V Monze ale Mičánek Motorsport powered by Buggyra nastoupí pouze s posádkou Formánek-Záruba. Zatímco Kurt Wagner čeká na operaci kolene, Libor Dvořáček si nedávno zranil koleno při seskoku padákem. Dvojice tak nebude moci jet.

Zdroj a úvodní foto: Mičánek Motorsport powered by Buggyra