Miroslav Výboh byl v Monze blízko amatérským stupňům vítězů

Jezdec stáje Scuderia Praha Miroslav Výboh sahal při úvodním podniku letošní sezony Ferrari Challenge Europe v Monze na stupně vítězů amatérské klasifikace třídy Coppa Shell. Nakonec se na nich ale neumístil.

Kromě Matúše Výboha reprezentoval Scuderii Praha při úvodním podniku letošní sezony Ferrari Challenge Europe v Monze také jeho otec Miroslav Výboh. Zatímco Matúš startoval mezi profesionály v kategorii Trofeo Pirelli, Miroslav bojoval o body do amatérské klasifikace Coppa Shell.

A v sobotním prvním závodě víkendu, který se jel na suchu, málem Miroslav dosáhl v amatérském hodnocení na stupně vítězů. Do závodu startoval jako jedenáctý celkově a čtvrtý mezi amatéry. Ještě chvíli před koncem mu patřila celková desátá příčka (na okamžik se během závodu ukázal i na devátém místě) a druhé místo v amatérském hodnocení. Nakonec ale šachovnicovou vlajku nespatřil. V závěru odstoupil mimo záběry kamer. Nutno ale dodat, že během závodu Miroslav obdržel pětisekundovou penalizaci za nerespektování traťových limitů a i kdyby se mu podařilo dojet, hrozil by mu v konečných výsledcích propad dolů.

Zatímco v sobotu se kvalifikace i závod třídy Coppa Shell odjely na suchu, v neděli bylo jak pro kvalifikaci, tak pro závod mokro. Miroslavu Výbohovi se kvalifikace nepovedla. Po kolizi s Matthiasem Moserem totiž odjel pouze tři kola a v závodě, do kterého musel nastoupit s náhradním vozem, startoval až jako osmnáctý. Do cíle nakonec dorazil na celkovém 14. místě a na šesté pozici mezi amatéry. V závěru se ocitl v hodinách.

Během závodu se na trati dvakrát objevil zpomalovací vůz. Poprvé hned na začátku, neboť se za ním kvůli mokré trati startovalo. Podruhé byl povolán do akce v závěru kvůli incidentu mezi Ernstem Kirchmayrem a Joakimem Olanderem a jezdci za ním dojeli až do cíle.

Druhý podnik letošní sezony Ferrari Challenge Europe se uskuteční během prvního květnového víkendu na Red Bull Ringu.

Výsledky prvního závodu: 1. James Weiland (USA, Rossocorsa, 1. v hodnocení S) 16 kol, 2. Christian Kinch (Švédsko, Formula Racing, 2. v hodnocení S) +1,860, 3. Ernst Kirchmayr (Rakousko, Baron Motorsport, 3. v hodnocení S) +2,043… 17. Miroslav Výboh (Slovensko, Scuderia Praha, 8. v hodnocení S-AM) +2 kola.

Výsledky druhého závodu: 1. Alex Fox (Francie, SF Grand Est Mulhouse, 1. v S) 14 kol, 2. James Weiland (USA, Rossocorsa, 2. v hodnocení S) +4,450, 3. Axel Sartingen (Německo, Lueg Sportivo, 3. v hodnocení S) +4,957… 14. Matúš Výboh (Slovensko, Scuderia Praha, 6. v S-AM) +15,690.

Zdroj: vlastní reportáž redakce, úvodní foto: Autodromo Nazionale Monza