Show "Mistři dílny" začala s pilotem F1 v roli porotce. Enge si test zhotovených motokár užil

Tomáš Enge byl hostem v prvním dílu původní české kutilské show Dream Team - Mistři dílny. Jak s úlohou porotce popasoval?

Zvát si do televizních show různé celebrity a osobnosti není na českých obrazovkách žádnou novinkou. Boom podobných pořadů odstartovala v 90. letech TV Nova a na stejnou vlnu rychle naskočily i ostatní velké tuzemské stanice. Účinkování v show se nevyhýbají ani známí sportovci. A koho jiného si vybrat jako odborného porotce pro úkol znějící: postavte motokáru? No jistě, jediného českého pilota v závodech formule 1 Tomáše Engeho.

Liberecký rodák byl přizván k souboji dvou šestičlenných týmů, které měly na sestavení motokáry šest hodin. Pokud se vám to zdá hodně, uvažte, že za tu dobu musí závodní stroj navrhnout, vyrobit  a taky vyzkoušet, aby byl vůbec funkční.

Jako zkušený závodník i manažer pochopitelně preferoval jednoduchost a účelnost. Show má především ukázat emoce soutěžících, takže porotci jsou spíš ve stínu a jen občas dostanou prostor pronést nějaký ten bonmot.

Enge si neodpustil průpovídky ve stylu "kdo brzdí, nezrychlí" a "motokára by měla být rychlá". Jinak spíš soutěžícím koukal pod ruce a prohodil občas poznámku typu: "Hmm, zajímavé" a nechybělo ani obligátní "všichni do toho dávají srdce a chtějí uspět" případně "to čumím". Ovšem upřímně, co lepšího byste ze sebe při takové příležitosti vysoukali vy?

Ale teď už konec vtípků. Enge pojal svoji roli odborného garanta a jednoho ze tří porotců zodpovědně. Ale kde se cítil jako ryba vodě, to byly testy obou strojů. Při nich se už mohl převléknout do závodnického overalu, ve kterém se vždycky cítí nejlépe. Jen škoda, že oba výrobky mohlo prohnat jen po pár metrech ve studiu, test na motokárové dráze.

Každopádně nový pořad má šanci u českého národu kutilů šanci se prosadit. A Tomáš Enge jako porotce a pilot čerstvě zhotoveného výrobku určitě nezklamal.

Foto: FTV Prima

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.