Nejlepší víkend sezony. Knoll veze s týmovým kolegou Vavou z Misana body za osmé místo

Dva velmi dobré výsledky veze z třetího podniku European GT4 Series v Misanu český závodník Jakub Knoll. V sobotu dovezl týmový mercedes do cíle na celkovém osmém místě, v neděli byli se Španělem Filipem Vavou patnáctí. Z obou závodů pak vezou body ze třídy Pro-AM.

„Výsledek víkendu je pro nás nad očekávání dobrý, hlavně díky sobotnímu osmému místu. Ale i s nedělí můžeme být spokojení,“ hodnotí jezdec španělského týmu NM Racing.

Sobotní závod obrátil vzhůru nohama výjezd safety car tři minuty před uzavřením okna pro střídání jezdců. To znevýhodnilo všechny vozy, které vystřídaly do té doby. Naopak pro NM Racing a Knolla s Vavou to znamenalo střídání „zadarmo“. „Na druhou stranu jsme nebyli jediní, stejně se to povedlo dalším jezdcům naší třídy Pro-AM. Nejvíc na tom ztratili jezdci nejrychlejší kategorie. Ti pak zůstali za námi,“ vysvětluje princip sobotní „loterie“ se safety car Knoll. Odklízení následků nehody, kvůli které safety car vyjel, trvalo asi deset minut, krátce poté, co byla vyvěšena zelená vlajka, navíc muselo startovní pole zpomalit znovu kvůli další kolizi.

I bez tohoto výjimečného výsledku by šlo pro Knolla s Vavou o povedený víkend. Ukázalo to nedělní patnácté místo celkově a sedmé ve třídě Pro-AM. „Nedělní výsledek víc odpovídal realitě toho, kde se pohybujeme, ale i tak je to pro nás skvělý výkon. Neudělali jsme chybu, jeli jsme vyrovnaně,“ popisuje Knoll závod, který rozjížděl.

Týmu NM Racing se do Misana zároveň podařilo skvěle nachystat auta.  Kromě dobrých výsledků Knolla s Vavou to potvrzuje i umístění druhé týmové posádky, která v neděli zvítězila v absolutním pořadí. A pravděpodobně by se jí to povedlo i v sobotu, nebýt právě onoho výjezdu safety car.

„Já si z toho odnáším odhodlání na sobě pracovat a ve druhé polovině sezony zrychlit, protože nepochybně máme potenciál, abychom první desítku atakovali pravidelněji,“ říká český závodník.

Seriál pokračuje za čtyři týdny závodem na okruhu Spa-Francorchamps, kdy bude součástí závodního víkendu Spa 24 Hours.

 

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.