O krok nahoru. Český motokárista Pešl změní po zisku titulu ve WSK Super Master Series kategorii

Mladý český motokárista Jindřich Pešl se přesouvá o kategorii výše. Po zisku titulu šampiona seriálu WSK Super Master Series ve třídě Mini bude nyní závodit v OK Junior. Ještě letos ho uvidíme v sériích Champions of the Future, FIA Karting Academy Trophy a také v v evropském a světovém šampionátu FIA.

Jindřich Pešl patří mezi největší české motokárové talenty současnosti. Závodníka, který v srpnu oslaví teprve 13. narozeniny, jsme v posledních letech mohli vídat zejména při závodech organizace WSK v kategorii Mini. Svého největšího úspěchu v nich dosáhl letos. Ve čtyřdílném seriálu WSK Super Master Series totiž získal po dvou triumfech a dvou stříbrných výsledcích titul šampiona.  

Pešlovo vystoupení ve WSK Super Master Series ale nebylo pouze jeho nejúspěšnějším v kategorii Mini, ale i úplně posledním. Nyní se totiž přesouvá do třídy OK Junior, ve které absolvuje zbytek letošní sezony.

"Budu pokračovat ve třídě OK Junior se stájí BirelART. Budu jezdit ve čtyřech šampionátech, a to v Champions of the Future, ve FIA Karting Academy Trophy, v evropském šampionátu FIA a také v mistrovství světa FIA," prozradil Pešl serveru České okruhy.

Portugalsko jako první zastávka

Premiérové vystoupení v kategorii OK Junior čeká na Jindru již během nadcházejícího víkendu. Během něj se totiž uskuteční v portugalském Portimau úvodní podnik seriálu Champions of the Future. Následovat budou závody ve španělské Zueře (14.-17. dubna), švédském Kristianstadu (19.-22. května) a italské Franciacortě (23.-26. června).

FIA Karting Academy Trophy se bude skládat ze tří závodních víkendů. První se uskuteční v belgickém Genku o víkendu 12.-15. května. Druhý podnik bude hostit italská Cremona (16.-19. června) a dějištěm finálového závodu bude francouzské Le Mans (1.-4. září).

Součástí mistrovství Evropy budou závody v Portimau (7.-10. dubna), Zueře (28. dubna.-1. května), Kristianstadu (2.-5. června) a Franciacortě (7.-10. července). Mistrovství světa pro kategorii OK Junior bude hostit od 15. do 18. září italské Sarno.

Úvodní foto: Babyrace Driver Academy

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.