Pešl v Sarnu druhý

Pro českého motokáristu Jindřicha Pešla skončil třetí podnik seriálu WSK Super Master Series v Sarnu úspěchem. V kategorii Mini obsadil druhou příčku.

Na okruhu v italském Sarnu pokračovala o víkendu předposledním třetím podnikem letošní sezona motokárového seriálu WSK Super Master Series. V kategorii Mini se objevilo celkem pět českých jezdců – Oliver Paločko, Jindřich Pešl, Jakub Kameník, Matyáš Mitánek a Tobias Szécsényi.

A zejména pro Pešla se jednalo o velmi vydařený víkend. Ten pro něj totiž skončil pódiovým umístěním. Nejprve Jindřich obsadil osmé místo v kvalifikačních rozjížďkách. Tímto výsledkem si zajistil čtvrtou příčku pro start předfinále B. Na této pozici poté dorazil i do jeho cíle. Do finálového klání sice Jindřich vyrážel ze sedmého místa, dokázal se ale propracovat dopředu a cílovou čáru proťal jako druhý. Nad jeho síly byl pouze Ital Emanuele Olivieri, za kterým Pešl zaostal o 64 tisícin sekundy.

Pro Jindřicha Pešla skončil třetí podnik WSK Super Master Series stříbrným úspěchem. Foto: Babyrace Driver Academy

Z kvalifikačních rozjížděk dokázali do předfinále postoupit také Oliver Paločko, Jakub Kameník, Matyáš Mitánek a Tobias Szécsényi. Do finále se již ale ani jeden z této pětice neprobojoval. V akci se v kategorii Mini ukázala i česká stáj Praga Kart Racing Team, jejíž barvy hájil Leonardo Liuzzi. Ital se dostal až do finále, kde dojel na 30. příčce.

Výsledky finálové jízdy

Výsledky předfinále A

Výsledky předfinále B

Výsledky kvalifikačních rozjížděk

Průběžné pořadí šampionátu

Zdroj: vlastní reportáž redakce, úvodní foto: Babyrace Driver Academy