Jediný český značkový pohár v rallye naplno rozjíždí sezonu

Už devětačtyřicátým ročníkem pokračuje o víkendu Rallye Český Krumlov, která je zároveň druhým dílem Peugeot Rallye Cupu.

Nádherná jihočeská soutěž se vrací do tradičního květnového termínu, loni se totiž kvůli omezením přesunula až na samotný závěr sezony. Součástí podniku je mimo jiné Evropská trofej a startovní listina čítá téměř sto přihlášených posádek

Už devětačtyřicátým ročníkem pokračuje o víkendu Rallye Český Krumlov. Nádherná jihočeská soutěž se vrací do tradičního květnového termínu, loni se totiž kvůli omezením přesunula až na samotný závěr sezony. Součástí podniku je mimo jiné Evropská trofej a startovní listina čítá téměř sto přihlášených posádek.

Poprvé v historii Peugeot Rallye Cupu přesahuje počet vozů Peugeot 208 v provedení Rally4 původní specifikaci R2, a to v poměru 4:1. Největším favoritem bude pochopitelně Jaromír Tarabus, který společně s Danielem Trunkátem zvítězil na Šumavě.

"Krumlovská rallye je vždy nádherná, ale velmi těžká. Můžeme se těšit na hodně horizontů, slepých zatáček a úzkých rychlých úseků v čele s legendárními Malonty. Poměrně dlouho jsem tady nestartoval, delší absence nám možná ubere něco na rychlosti, ale to uvidíme až na místě. Docela by mě zajímalo, jaké to byloloni na podzim, vzhledem k tomu, že Krumlov máme všichni spojený s květnovým termínem. Doufám, že se nám bude dařit a věřím, že budeme zajíždět rychlé časy," uvedl Trunkát.

Letos poprvé se v rámci poháru představí posádka David Štefan – Ondřej Vichtora. Tato dvojice se letos objeví pouze na několika domácích podnicích, protože se soustředí především na zahraniční starty.

"Na Šumavě jsme sice byli, ale pouze jako zázemí pro Milana Poživila, který si od nás půjčil auto. Letos jedeme Evropskou trofej, do které ale patří i Rallye Český Krumlov. Tím pádem jsme se přihlásili i do cupu. Jihočeskou soutěž považuji za jednu z nejtěžších v celém seriálu ERT. Už jsem tady startoval, ale je to poměrně dlouho, takže mám jen malé představy o zdejších tratích. Pochopitelně nám půjde především o body do Evropské trofeje a jsem upřímně zvědavý na porovnání s Mírou Tarabusem," míní Štefan.

"Stejně jako rallyová sezona jsou teď v plném proudu i naše aktivity spojené s prodejem sériových vozů. Dnes uvádíme na trh nový Peugeot 308 SW a krátce poté spouštíme největší marketingovou akci pro zákazníky, Peugeot Emotion Day. Příznivci naší značky se teď tedy setkají s našimi závodními i sériovými auty na mnoha různých místech," dodal Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR.

49. Rallye Český Krumlov má kompaktní dvoudenní formát, zahrnující dvě etapy, 13 rychlostních zkoušek a celkem 155 ostrých kilometrů.

Foto: Peugeot Rallye Cup

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.