Po Mostu další šance. Vostatek si zazávodí ve světových supersportech ještě třikrát

Ondřeje Vostatka čekají v letošní sezoně ještě tři další starty v mistrovství světa supersportů. Při závodních víkendech v Barceloně, Jerezu a Portimau nastoupí na divokou kartu v barvách stáje Compos Racing Team by YART.

Svou premiéru v mistrovství světa supersportů si Ondřej Vostatek odbyl v srpnu při podniku na Autodromu Most. Do něj nastoupil na divokou kartu s motocyklem Yamaha týmu Compos Racing Team by YART. A jeho premiérové vystoupení v tomto šampionátu skončilo ziskem dvou bodů. První závod víkendu sice ještě dokončil na nebodované 20. pozici, ve druhé jízdě ale skončil čtrnáctý.

A nyní je jasné, že vystoupení na severozápadě Čech nebylo v letošní sezoně mistrovství světa supersportů jeho posledním. Vostatek totiž obdržel divokou kartu také pro nadcházející tři podniky v Barceloně (17.-19. září), Jerezu (24.-26. září) a Portimau (1.-3. října). I v těchto třech případech bude hájit barvy stáje Compos Racing Team by YART.

„Už před mosteckým závodem jsem tušil, že když zajedu dobře, mohla by přijít další šance. Byla to ale spíš předtucha, že bych se mohl s nejlepšími ještě svézt a zazávodit si. Moc to pro mě znamená. Je to další šance se ukázat. Moc se těším. Čekají mě závody na tratích, které hodně dobře znám a mám je dobře najeté. Můj cíl je zjednodušeně řečeno bodovat, tedy umístit se do patnáctého místa. To by znamenalo, že se v tabulce jezdců posunu zase o kousek výš,“ říká Vostatek, jehož koučem je vítěz dvou závodů MS v kategorii do 125 ccm Lukáš Pešek.

Hlavním programem Vostatka v letošním roce je účinkování v evropském mistrovství Moto2 a ve španělském šampionátu supersportů. V evropských Moto2 se sice před posledním podnikem nachází na 19. místě, v klasifikaci Superstock 600 je ale druhý. Ve španělském šampionátu supersportů mu patří 16. pozice.

Vostatek nebude v nadcházejících třech podnicích mistrovství světa supersportů jediným českým zástupcem. V seriálu totiž účinkuje také tuzemský WRP Wepol Racing. Jeho barvy hájí od podniku v Navaře španělský jezdec David Sanchis. Ten už získal pro tým prvních osm letošních bodů a celkově je dvacátý pátý. Před jeho příchodem jsme mohli v barvách týmu vidět také Dannyho Webba a Eugena McManuse. Do letošního ročníku zasáhl ale také Jiří Mrkývka, který stejně jako Vostatek nastoupil v Mostě na divokou kartu.

Úvodní foto: EXD Airbrush & Graphics

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.