Pochvalná slova od šéfa i oslava s limonádou. Juránek kraloval v Cremoně třístovkám

Jezdec stáje Movisio Racing Filip Juránek si připsal při víkendových závodech seriálu Alpe Adria v italské Cremoně dva triumfy ve třídě Supersport 300. Za své výkony sklidil pochvalná slova jak od výkonného ředitele týmu Miloše Čiháka, tak i od koordinátora projektu Josefa Kubíčka. Jakožto sedmnáctiletý si ale musel při oslavách vystačit s limonádou.

První letošní start Filipa Juránka v seriálu Alpe Adria nemohl dopadnout lépe. Jezdec stáje Movisio Racing totiž dokázal v italské Cremoně ovládnout oba závody třídy Supersport 300. Na nejvyšší stupeň vystoupal jak v sobotu, tak v neděli. Na cestě za oběma triumfy musel čelit konkurenci více než třiceti závodníků. Kromě účastníků Alpe Adrie byli součástí startovního pole také jezdci italského poháru s názvem Motoestate i závodníci z FIM European Cupu.

Po skončení víkendu byl Juránek pochopitelně velmi spokojen: "V týmu mohu počítat s profesionálním zázemím. Motorku jsme společně s mechaniky z týmu Movisio Racing výborně nastavili, naprosto to sedlo na okruh v Cremoně. To mi dodalo velký kus sebevědomí," neskrýval nadšení pražský rodák.

Juránka pochválil také koordinátor projektu Movisio Racing Josef Kubíček: "Porazit tolik domácích soupeřů je opravdu paráda. Chci opravdu smeknout před Filipovým výkonem a super prací našeho malého, ale skvělého týmu. Bylo to skvělé, došlo také na oslavu. Ale samozřejmě se pili nealkoholické nápoje, takže hlavně limonády. Filipovi není ještě osmnáct let," uvedl.

Spokojenost panovala také u výkonného ředitele týmu Miloše Čiháka: "Byl to opravdu skvělý víkend. Je potřeba si uvědomit, že kategorie měla plný startovní rošt a já se opravdu nestíhám divit, jak Filip pracuje. Má to skvělou odezvu na závodní trati. Zároveň nás stále čeká opravdu hodně práce," nechal se slyšet.

Další závodní víkend čeká Juránka v termínu 10.-11. června v italském Misanu. To bude hostit třetí podnik seriálu Yamaha R3 bLU cRU European Cupu. Po prvních dvou závodních víkendech v Aragonii a Assenu je na celkovém šestnáctém místě s osmi body.

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.