Polák udělá při VC Bohumila Staši tečku za sezonou. Snad konečně zajedu podle představ, doufá

Zajet konečně podle svých představ a třeba i vylepšit osobní maximum. Takové jsou cíle Stanislava Poláka pro letošní Velkou cenu Bohumila Staši na Automotodromu Brno, která uzavře letošní ročník seriálu Alpe Adrie.

"Tuto trať mám rád. Je velmi rychlá a člověk si tu musí věřit. Ještě nikdy se mi tu ale nepodařilo zajet tak, jak bych si to představoval. Například nějaký lepší čas. Uvidíme, jestli to teď konečně vyjde," říká jezdec stáje GT2 Motorsport před začátkem brněnského víkendu.

Se snahou konečně zlomit "brněnské prokletí" to Polák myslí opravdu vážně. Na Masarykův okruh se kvůli tomu vydal už den před oficiálním startem závodního víkendu, tedy ve čtvrtek. Během něj se na okruhu svezl v rámci agenturního ježdění.

"Vyzkoušel jsem například pneumatiky. Zjistil jsem, jak která směs drží, která se naopak hodně opotřebovává a tak dále,“ vrací se ke čtvrtečním jízdám.

Ačkoli Polák říká, že se mu v Brně nikdy nezadařilo podle představ, právě z tohoto okruhu pochází jeden z jeho nejlepších letošních výsledků. V dubnu, kdy se zde při Jarní ceně Brna uskutečnil úvodní podnik sezony, zde totiž dojel do cíle druhého závodu jako osmý. Tohoto výsledku poté dosáhl už jen jednou, a to při druhé jízdě červnového podniku v chorvatském Grobniku.

Tento víkend by chtěl zajet minimálně stejně: "Snad zajedu nějaký svůj standard. Určitě bych se ale rád posunul," dodává.

Třída Superbike nebude mít během Velké ceny Bohumila Staši dráhu jen sama pro sebe. Při obou víkendových závodech s ní totiž pojede také kategorie Superstock 1000. Zatímco v sobotu budou závodit od 16:05 hodin, v neděli závod odstartuje v 15:25.

Není vůbec vyloučeno, že jezdce během víkendu potrápí počasí. Předpověd totiž od pátku až do neděle varuje před možností deště.

Polák do podniku vstoupí jako desátý muž průběžného pořadí, které drží se ziskem 50 bodů. Stále má ale šanci se posunout, mimo jiné i díky tomu, že někteří z jeho soupeřů budou v Brně chybět. Nepojedou totiž sedmý Florian Husler (66 bodů) ani devátý Christopher Bergman, který má stejně bodů jako Polák. Pouze o bod více má osmý Miloš Čihák, který navíc své konto také nerozšíří. Do závodů sice nastoupí, není ovšem přihlášen v rámci Alpe Adrie.

Polák ale nemůže koukat jenom před sebe, ale i dozadu. Tomáš Svitok má totiž jen o čtyři body méně. Daleko větší hrozbou by ovšem mohl být Balint Kovacs. Maďar zaostává o pět bodů. V rámci Alpe Adrie ovšem pojede letos teprve podruhé a první vystoupení v Grobniku pro něj bylo velmi úspěšné. Připsal si vítězství a druhé místo.

Foto: Archiv Stanislava Poláka

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.