Polák se vrací do Alpe Adrie. Z chorvatského nebezpečí by chtěl alespoň šesté místo

Stanislav Polák si v chorvatském Grobniku připíše druhý letošní start v motocyklovém šampionátu Alpe Adria. Z okruhu, který považuje za velmi nebezpečný, by si rád odvezl alespoň šestou příčku.

Po absenci v italské Cremoně se Stanislav Polák o víkendu vrací do startovního pole seriálu Alpe Adria. Jezdec stáje GT2 Motorsport se zúčastní třetího letošního podniku v chorvatském Grobniku. V něm by chtěl vylepšit své výsledky z dubnového podniku na Masarykově okruhu v Brně, kde si v superbikových závodech připsal desáté a osmé místo.

"Kdybych byl někde kolem šestého místa, tak budu spokojen," říká ke svým cílům před začátkem víkendu.

Grobnik patří mezi okruhy, které má Polák rád. Současně ale dodává, že nejde o trať pro slabší povahy.

"Bývá tu horko, takže to je fyzicky náročné. Jinak je to ale technická trať a mám ji radši než třeba Brno, které je rychlé. Je to ale nebezpečný okruh. Na motorce to platí ještě více než v autě. S autem se roztočíte do kačírku a pořád jste zavření vevnitř, na motorce ne. Svodidla jsou tu příliš blízko a únikových zón tady moc není. MotoGP by tady asi závodit nemohlo," přibližuje.

Účastníci kategorie Superbike budou mít na programu tradičně dva závody. Zatímco ten sobotní odstartuje v 15:45 hodin, nedělní klání je na programu od 15:40. Druhý závod by se měl uskutečnit na suchu. V sobotu by ale podle předpovědi mohlo zapršet.

Grobnik nebude posledním Polákovým vystoupením v letošní sezoně Alpe Adrie. Má v plánu totiž odjet i celou druhou polovinu sezony. Ta bude složena ze závodního víkendu na Slovakiaringu (8.-10. července), z dalšího podniku v Grobniku (26.-28. srpna) a v Brně (1.-2. října).

Foto: GT2 Motorsport

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.