Polákovi dalo v Grobniku zabrat horko. V sobotu se mu vymstila chybějící cedule

Návrat Stanislava Poláka do startovního pole seriálu Alpe Adria skončil v chorvatském Grobniku devátým a osmým místem. Na cestě za těmito výsledky se musel jezdec stáje GT2 Motorsport vypořádat i s velmi teplým počasím. Celkově hodnotí víkend pozitivně, po sobotní jízdě ale u něj panovalo zklamání.

Polák totiž cítil, že při prvním závodě byl velmi blízko k tomu, aby skončil na osmé pozici. Vytrestalo ho ale to, že doma zapomněl signalizační ceduli.

"Kluci mě nemohli na boxové zídce informovat a já tím pádem nevěděl, že se za mnou nachází soupeř, který mě potom předjel. Ztratil jsem tedy jediné místo, které jsem během závodu vybojoval. Nevěděl jsem, jestli přidat nebo ne. Když jsem ho předtím předjel, měl jsem pocit, že jsem o dost rychlejší a že jsem mu ujel. Takže jsem si potom jel tak nějak v klidu a najednou se dostal zpátky přede mě. Ještě tři kola před cílem jsem ale jel o pozici výše," mrzelo ho.

V neděli už osmá příčka klapla. A u Poláka tak byla pochopitelně lepší nálada: "Podařilo se mi vylepšit svůj čas na kolo. Asi čtyři kola před cílem jsem zajel své osobní maximum víkendu. Jsem spokojen, to, čeho jsme během tohoto víkendu dosáhli, je v podstatě maximum," řekl.

Kromě ostatních závodníků se Polák musel v Grobniku poprat ještě s jedním soupeřem. Tím bylo horko.

"Bylo náročné to zvládnout. Ještě že jsme jeli jenom na třináct kol. Dříve jsme tu totiž jezdili i na osmnáct. Tentokrát byl ale harmonogram nabitější a závody tak byly kratší. Předpověď přitom neustále hlásila, že v sobotu bude pršet. Nakonec ale nespadla ani kapka."

V akci se Polák se svou Yamahou R1 objeví znovu za dva týdny. To si zazávodí na Slovakiaringu a věří, že se mu povede více než v Chorvatsku: "Mám tam najeto více kilometrů, tak doufám, že to bude lepší," doufá.

Foto: GT2 Motorsport

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.