Předsezonní testy F2: Charouzovi jezdci ve středu ve druhé desítce

Ve středu se v Bahrajnu uskutečnil poslední den předsezonních testů formule 2. Z jezdců stáje Charouz Racing System se vedlo více Davidu Beckmannovi, který v kombinovaných výsledcích obsadil 11. příčku. Guilherme Samaia skončil devatenáctý.

Ve středu vyvrcholily v Bahrajnu předsezonní testy formule 2. Na programu byl závěrečný třetí den. Z jezdců stáje Charouz Racing System v něm byl rychlejší David Beckmann.

Jak se později ukázalo, o výsledcích celého dne rozhodla již ranní tříhodinovka. Během ní se piloti soustředili na kvalifikační simulace. Beckmann obsadil s časem 1:42,587 11. příčku. Samaia byl o necelých sedm desetin pomalejší než jeho týmový kolega a s časem 1:43,283 skončil devatenáctý.

Odpoledne se neslo ve znamení jízd na dlouhou vzdálenost. Nikomu z jezdců se nepodařilo vylepšit svůj ranní výkon. Tentokrát se z pilotů Charouz Racing Systemu vedlo o něco více Samaiovi. Brazilec zajel čas 1:47,698 a umístil se na desáté příčce. Vítěz pondělního programu Beckmann byl naopak tentokrát s časem 1:50,048 nejpomalejší ze všech.

Samaia odjel během středy stejně jako v úterý 90 kol. Zatímco v úterý mu ale tato suma stačila k tomu, aby se stal nejpilnějším jezdcem dne, tentokrát se v této statistice umístil na druhé příčce. Ještě více kol než on totiž odjel Guanju Žou, který si připsal 97 kol. Beckmann absolvoval 81 okruhů.

V Bahrajnu se formule 2 brzy představí znovu. V rámci doprovodného programu Velké ceny Bahrajnu formule 1 zde totiž o víkendu 27.-28. března odjede úvodní podnik sezony.

Kombinované výsledky třetího dne předsezonních testů formule 2: 1. Marcus Armstrong (Nový Zéland, DAMS) 1:42,173, 2. Liam Lawson (Nový Zéland, Hitech Grand Prix) +0,045, 3. Jüri Vips (Estonsko, Hitech Grand Prix) +0,051… 11. David Beckmann (Německo, Charouz Racing System) +0,414, 19. Guilherme Samaia (Brazílie, Charouz Racing System) +1,110.

Zdroj: vlastní reportáž redakce, úvodní foto: FIA Formula 2