Předsezonní testy F2: V úterý byl rychlejším z Charouz Racing Systemu Samaia

V úterý pokračovaly v Bahrajnu předsezonní testy formule 2. Z pilotů stáje Charouz Racing System tentokrát zajel rychlejší čas Guilherme Samaia.

V úterý se v Bahrajnu uskutečnil druhý den předsezonních testů formule 2. Na závodní dráze se pochopitelně znovu objevily mimo jiné i dva monoposty české stáje Charouz Racing System, do kterých usedli David Beckmann a Guilherme Samaia.

Ranní tříhodinovka, ve které se závodníci soustředili zejména na kvalifikační simulace a většina z nich v ní zajela svůj nejrychlejší čas dne, vyšla lépe Beckmannovi. Vítěz pondělního dne si ale tentokrát musel vystačit se 14. příčkou, kterou si zajistil časem 1:43,954. Samaiovo nejlepší ranní kolo mělo hodnotu 1:44,575 a skončil na 18. místě.

Odpoledne jsme byli svědky převážně jízd na dlouhou vzdálenost a většina startovního pole již tak dosahovala pomalejších časů než ráno. Samaia byl ovšem jednou z výjimek, které se odpoledne podařilo zrychlit. S časem 1:43,129 se umístil ve výsledcích odpolední části na čtvrté pozici. Beckmann svůj ranní výkon nepřekonal. Zajel čas 1:44,640 a skončil devátý.

Samaia se neumístil před Beckmannem pouze odpoledne, ale i v kombinovaných výsledcích dne. V nich jeho jméno figurovalo na 14. pozici. Za zmínku stojí rovněž skutečnost, že Samaia v úterý odjel celkem 90 kol. Díky tomu se stal nejpilnějším jezdcem dne. Beckmann obsadil v kombinovaných výsledcích 17. místo a na konto si připsal 67 kol.

Ve středu se v Bahrajnu uskuteční poslední den letošních předsezonních testů formule 2.

Výsledky druhého dne předsezonních testů formule 2: 1. Christian Lundgaard (Dánsko, ART Grand Prix) 1:41,697, 2. Bent Viscaal (Nizozemsko, Trident) +0,331, 3. Marcus Armstrong (Nový Zéland, DAMS) +0,341… 14. Guilherme Samaia (Brazílie, Charouz Racing System) +1,432, 17. David Beckmann (Německo, Charouz Racing System) +2,257.

Zdroj: vlastní reportáž redakce, úvodní foto: Charouz Racing System