Premiéra v nabité konkurenci. Shvets a Tóth debutovali ve WSK

Jezdci stáje Parolin Racing CZ Kirill Shvets a Martin Tóth za sebou mají další cennou zkušenost. Dvojice se zúčastnila úvodního podniku WSK Open Cupu v Lonatu. Zde čelila velmi početné konkurenci.

V termínu 16.-19. září se na okruhu v italském Lonatu uskutečnil první ze dvou podniků seriálu WSK Open Cup. Zasáhla do něj i česká stáj Parolin Racing CZ. Ta nasadila v kategorii Mini Kirilla Shvetse a Martina Tótha. Pro dvojici se jednalo o dosud nepoznané dobrodružství. Jak Shvets, tak Tóth byli totiž součástí podniku organizace WSK vůbec poprvé. Navíc čelili velmi nabité konkurenci. Startovní listina totiž čítala hned 101 jmen.

Z kvalifikačních rozjížděk se sice Shvetsovi ani Tóthovi postoupit nepodařilo, ani jeden z nich ale rozhodně nebyl v podniku pouze pro doplnění počtu startujících. Zatímco Shvets obsadil 88. místo, Tóth se umístil na 90. příčce. Oba tak ukázali potenciál pro další podniky.

"Vyrovnanost startovního pole byla znát. Oba se snažili adaptovat co nejrychleji. Před podnikem jsme na okruhu tři dny trénovali, aby si jezdci zvykli na trať co nejvíce. Testoval tu s námi i jezdec stáje Babyrace Driver Academy Oliver Paločko, aby Kirillovi s Martinem co nejvíce pomohl. Po celou dobu oba ukazovali chuť zdokonalovat se a učit se od těch nejlepších, což byl hlavní cíl. Nyní víme, na jaké věci se zaměřit a budeme na nich dále pracovat," říká jezdecký kouč Parolin Racingu CZ Michael Vorba.

Z jezdců Parolin Racingu CZ se v Lonatu umístil výše Kirill Shvets.

Paločko těsně za branami finále

Již zmíněný Oliver Paločko, který je bývalým svěřencem Michaela Vorby, se podniku také zúčastnil. A chybělo mu jen málo k tomu, aby se probojoval až do finále. V předfinále A se umístil na prvním nepostupovém 18. místě a na posledního postupujícího ztratil pouhých 260 tisícin sekundy. Svému bývalému kouči udělal radost zejména svým výkonem na mokru: "Jeho pokrok na vodě byl více než znatelný," říká Vorba.

Během nadcházejícího víkendu uvidíme Parolin Racing CZ v akci znovu. Stáj bude závodit v Chebu, kde se koná poslední podnik letošní sezony Czech Kart Open.

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.