"Ještě teď jsem z toho špatný," sypal si Kopecký popel na hlavu. Rallye Bohemia i tak vyhrál už podesáté

Drama až do konce přineslo vyvrcholení Bohemia rallye Mladá Boleslav.

Zatímco Jan Kopoecký se Škodou Fabia Rally2 evo mohl slavit jubilejní desátý triumf na "Bohemce", řada jeho soupeřů prožila malé sportovní tragédie.

Lídr soutěže Václav Pech, musel odstoupit z technických důvodů hned po první nedělní erzetě. Poslední den soutěže znamenal také konečnou pro Filipa Mareše. Ten se sice
po desátém měřeném testu dostal do průběžného vedení s téměř devítisekundovým náskokem.

Do závěrečného průjezdu Zvířeticemi vyrážel Mareš s náskokem 2,5 sekundy, ale pak přišel šok v podobě technické závady, po které musela domácí posádka odstoupit. Vítězství tak připadlo Kopeckému s navigátorem Janem Hlouškem, druhou v cíli posádkou byli Simon Wagner s Geraldem Winterem, který ale nebodují do českého šampionátu. Na třetí pozici se posunul Dominik Stříteský s Jiřím Hovorkou. Domácí bronz připadl celkově čtvrtému Dominuku Stříteskému.

Různé verze Škody Fabia obsadily devět z deseti pozic v top 10. Mezi ně se vklínil pouze na osmém místě Martin Vlček s Hyundai i20 R5.

"Ještě teď jsem z toho špatný. Zvolil jsem úplně nevhodné pneumatiky do první rundy. To je po všech mých zkušenostech obrovská chyba a doufám, že už ji nikdy neudělám. Pořádně jsem se vytrestal. Pochopitelně jsem pak tlačil, abych Filipa zdolal, protože Venca odpadl na technickou závadu hned ráno. Filip bohužel odstoupil také, ale i tak to byl boj až do posledního kilometru,“ popsal Kopecký dramatickou neděli na Bohemia rallye Mladá Boleslav.

Rakušan Wagner byl s konečným druhým místem nadmíru spokojený. "Těší mě, že jsem mohl opět startovat v České republice a na Bohemia rallye. Byla to velmi obtížná soutěž, ale užili jsme si celý víkend a druhé místo je pro nás dobrý výsledek,“ řekl 29letý pilot.

Podobně spokojeně se na cílové rampě tvářil třetí Stříteský. "Je to sice umístění na úkor Filipa (Mareše), ale i to k soutěžím patří. Dopoledne jsem chytil defekt na prvním průjezdu Zvířeticemi, mrzí mě to hlavně z důvodu etapového umístění, které mohlo být lepší. Ale na druhou stranu jsme sem také nemuseli dojet. Takže v konečném hodnocení jsme velmi spokojení,“ uvedl jezdec týmu ACA Škoda Vančík Motorsport.

V Rallye Bohemia patří neodmyslitelně i klání historických vozů. V něm slavila vítěztsví posádka Miroslav Janota – Petr Novák s vozem Opel Kadett Coupé. "Pro nás byla Bohemka strašně náročná, protože od začátku jsme měli snad všechny technické problémy, které mohly nastat. Pořád jsme opravovali, neustále něco řešili. Pak jsem navíc udělal chybu a spadl do příkopu a ven nás tahali diváci. Takže jsme si prošli úplně vším. Teď jedeme na závěrečnou technickou kontrolu a věřím, že je to poslední krůček ke třetímu vítězství,“ uvedl Janota.

Foto: Tiskový servis Bohemia rallye Mladá Boleslav

Fotogalerie

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.