Domácí šampionát pokračuje druhým dílem, na Rallye Šumava Klatovy startuje pohár Peugeotu

V okolí Klatov pokračuje od pátku do neděle druhým dílem domácí šampionát v automobilových soutěžích. Na 56. ročníku Rallye Šumava Klatovy začíná i letošní roční Peugeot Rallye Cupu.

Po dramatickém finiši Valašské rallye, kterou rozhodla až poslední rychlostní zkouška, se domácí elita přesune do Klatov a okolí. Tedy konkrétně do Janovic nad Úhlavou, jejichž Rozvojová zóna bude srdcem soutěže.

Vedle trofejí v českém mezinárodním seriálu i evropského šampionátu historiků se budou letos poprvé rozdělovat také body v Peugeot Rallye Cupu. Populární pohár startuje už šestý ročník. Prozatím je ve startovní listině zapsáno osm posádek. Kromě favorizované dvojice Jaromír Tarabus - Daniel Trunkát s Peugeotem 208 Rally4 bude startovat například loňský absolutní vítěz poháru Dominik Brož s vozem 208 R2.

Tarabus absolvoval už před týdnem "generálku" v podobě účasti na rallyesprintu Kopná, kde ovšem zapůjčil svého dlouholetého spolujezdce Eriku Caisovi a jel se zaskakujícím Jaroslavem Blažkem. Společně pak vybojovali v rámci Rallysprint série vítězství.

"Před nadcházející Šumavou jsem se potřeboval trochu rozjet, a to byl hlavní důvod našeho startu na Kopné. I když je to moje domácí soutěž, nečekal jsem, že po delší pauze pojedeme tak dobré časy. Jelo se opravdu ve velmi vysokém tempu. Na Šumavě jsem pár let nestartoval, některé tratě vůbec neznám, takže asi budeme obezřetnější. V každém případě jsme ale vyzkoušeli vše, co jsme potřebovali, a v autě se cítím dobře."

Dominik Brož v Klatovech v roce 2021 zvítězil ve třídě R2 a letos se na šumavské hvozdy vrací s Jakubem Navrátilem na sedadle spolujezdce. "Před rokem jsem si Šumavu opravdu užil a těším se na krásné tratě této populární soutěže. Zatím je to ale jediný plán na letošní sezónu, o dalším pokračování budeme přemýšlet až po Šumavě," uvedl.

V roce 2018 zvítězil v Peugeot Rallye Cupu Jan Talaš, a právě jeho bratr Jakub, mimo jiné úspěšný motokárový jezdec, bude s rodinným Peugeotem 208 R2 startovat na letošní Rallye Šumava Klatovy.

"Šumava je naše domácí soutěž, pojedeme v podstatě kolem baráku. Pro mě je to čtvrtá soutěž s Peugeotem a premiéra ve velkém mistráku. Honza mi pomáhá s přípravou auta a pochopitelně také svými bohatými zkušenostmi. Doufám, že vyjde počasí. Už se všichni moc těšíme," sdělil mladší z bratrské dvojice Talašů.

Rallye Šumava Klatovy startuje už v pátek v podvečer, vítěz bude po odjetí 12 erzet a 160,42 ostrých kilometrů znám v neděli krátce po obědě.

Foto: Peugeot Rallye Cup

Autor

Radek Vičík

Sportovní redaktor online deníku Aktuálně.cz a externí spolupracovník redakcí motormix.cz a ceskeokruhy.cz je jedním z nejlepších českých motoristických novinářů. Motorsportu propadl už v dětství a věnuje se mu velkou část své novinářské kariéry.