Dominantní triumfy a titul v kapse. Rieger může po Slovakiaringu oslavovat

Honzovi Riegerovi přinesl předposlední podnik letošní sezony Carbonia Cupu na Slovakiaringu velkou radost. Český jezdec totiž vyhrál oba závody skupiny D pro formulové monoposty. Díky těmto výsledkům si definitivně zajistil titul ve třídě D4 pro vozy s objemem motoru do 2000 ccm.

V prvním závodě se Rieger obával o vítězství jenom krátce: "V první zatáčce nás překonal soupeř, který startoval ze druhého místa. Hned ve třetí zatáčce jsem mu to ale vrátil a dojeli jsme si pohodlně pro vítězství," přibližuje Rieger své vystoupení v první jízdě.

Rieger přiznává, že na začátku ho vylekaly rozmary počasí: "Při nájezdu do zaváděcího kola začalo trochu kapat, takže nebylo jisté, jaké budou podmínky. Bylo to takové nepříjemné. V některých částech okruhu jsme měli na hledí přilby dost kapek, takže tam bylo třeba jet opatrně. Nakonec to ale žádnou zásadní roli nesehrálo," oddechl si Rieger.

Přemožitele nenašel ani ve druhém závodě, který už se odjel na suchu celý: "Druhý závod se odehrával v podobném duchu jako ten první. Tentokrát už byl sice celý na suchu, na začátku jsem se ale musel trochu bránit. Od třetího kola jsme is už ale jeli své a vyhráli jsme," říká Rieger.

Vydařené slovenské vystoupení nepřineslo Riegerovi pouze dva triumfy ve skupině D a klasifikaci D4. Svými výsledky si totiž také definitivně zajistil titul v D4.

Na poslední podnik letošní sezony už tak může Rieger jet s klidem. Závěrečné letošní klání Carbonia Cupu se uskuteční v neděli 16. října na Autodromu Most.

Foto: Rieger Motorsport

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.