RTR Projects opět na nejvyšším stupni. Mareček ovládl na Lausitzringu svou třídu

Předposlední podnik letošního ročníku Carbonia Cupu na Lausitzringu přinesl týmu RTR Projects další letošní vítězství. Jan Mareček totiž ovládl třídu C5. Kromě toho obsadil druhou příčku v celkovém pořadí skupiny C.

V pondělí 20. září se uskutečnil předposlední podnik letošního ročníku seriálu Carbonia Cup. Jeho dějištěm byl německý okruh Lausitzring. Ve startovní listině opět figurovala i brněnská stáj RTR Projects. Tu reprezentoval Jan Mareček, který opět nastoupil s vozem KTM X-Bow RR. S ním bojoval jednak o body do skupiny C, ale také do třídy C5.

A jeho vystoupení v rámci třídy C5 mělo vítěznou tečku. Mareček totiž projel cílem jako první a připsal si tak na konto třetí triumf v řadě. Z vítězství se v hodnocení C5 radoval i při obou závodech, které se uskutečnily v srpnu na Slovakiaringu. Mareček si ale z Lausitzringu neodváží pouze pohár za vítězství ve své třídě. Dařilo se mu totiž i v celkové klasifikaci skupiny C, kde se umístil na druhé příčce.

"Už v kvalifikaci se zajížděly rekordní časy. I mně se podařilo překonat osobní rekord. Prvních šest aut dělilo jen půl sekundy. Bylo to tak hodně vyrovnané. Na začátku závodu to bylo těžké. Několik kol byli všichni nalepeni na sebe. Pak se rozestupy trochu zvětšily. Všichni jeli naplno, člověk neměl čas na odpočinek. Několikrát jsem byl předjet a několikrát jsem naopak předjížděl já. V cíli dělilo první čtyři auta pouze půl sekundy," popisuje Mareček dramatický průběh závodu.

Jan Mareček si z Lausitzringu odváží těžce vybojované vítězství.

Na své vystoupení na německém okruhu pilot stáje RTR Projects jen tak nezapomene: "Byl to pro mě nejzajímavější závod z celé sezony. Zabojoval jsem si nejvíce ze všech závodů. Takové emoce jsem tento rok ještě nezažil," dodal.

Nyní už do konce letošní sezony Carbonia Cupu zbývá pouze jeden podnik. Ten se uskuteční 17. října na Autodromu Most.

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.