Salač bojoval o vítězství, nakonec ale nedokončil

Filip Salač do cíle Velké ceny Dauhá nedojel. Do té doby se ovšem držel v čelní skupině a dokonce se svezl i na první příčce.

Letošní sezona Mistrovství světa silničních motocyklů pokračuje tento víkend druhým podnikem. Stejně jako před týdnem se závodí na okruhu Losail v Kataru. Tentokrát se ovšem nejede pod hlavičkou Velké ceny Kataru, ale Velké ceny Dauhá.

Pro českého závodníka Filipa Salače skončil úvodní závod třemi body za třinácté místo. A po sobotě se zdálo, že by se i Velká cena Dauhá mohla u něj nést v podobném duchu. Na startovním roštu mu totiž připadla 15. příčka, a to i přesto, že v kvalifikaci zajel pouze dvacátý nejrychlejší čas. K posunu o pět pozic nahoru mu pomohly penalizace soupeřů.

Dlouho se ovšem zdálo, že by Velká cena Dauhá mohla pro Salače dopadnout mnohem lépe než Velká cena Kataru. Ihned po startu se totiž dokázal propracovávat vzhůru a po celý závod se držel v čelní skupině. V určitých momentech dokonce figuroval na první příčce. Jak je ale typické pro závody kategorie Moto3, pořadí se často přesýpalo a Filipův pobyt na prvním místě tak nikdy neměl příliš dlouhého trvání. Nakonec ale závod pro českého jezdce dobře neskončil. Šest kol před cílem totiž upadl a šachovnicovou vlajku nespatřil. Ze druhého katarského podniku tím pádem odchází s prázdnou.

Výsledky závodu: 1. Pedro Acosta (Španělsko, Red Bull KTM Ajo, KTM), 2. Darryn Binder (Jihoafrická republika, Petronas Sprinta Racing, Honda) +0,039, 3. Niccoló Antonelli (Itálie, Avintia Esponsorama Moto3, KTM) +0,482… DNF Filip Salač (Česká republika, Rivacold Snipers Team, Honda) +6 kol.

Průběžné pořadí kategorie Moto3: 1. Pedro Acosta (Španělsko, Red Bull KTM Ajo, KTM) 45 bodů, 2. Darryn Binder (Jihoafrická republika, Petronas Sprinta Racing, Honda) 36 bodů, 3. Jaume Masía (Španělsko, Red Bull KTM Ajo, KTM) 32 bodů... 16. Filip Salač (Česká republika, Rivacold Snipers Team, Honda) 3 body.

Zdroj: vlastní reportáž redakce, úvodní foto: Rivacold Snipers Team