Salač se vydává na "domácí" trať. Chce poprvé do nejlepší desítky

První umístění mezi nejlepšími deseti. Takový je cíl Filipa Salače před víkendovou Velkou cenou Německa na Sachsenringu. Jezdec stáje Gresini považuje tento okruh za svůj domácí. Z loňska na něj navíc má příjemnou vzpomínku v podobě zisku pole position pro závod třídy Moto3.

Na Sachsenring Salač přijíždí po nevydařeném vystoupení na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya. To se odehrálo před dvěma týdny a pro Salače skončilo pádem po startu ze 13. příčky. Jeho havárie tak ukončila šňůru bodovaných výsledků trvající dva závody. V Německu by se ale mladoboleslavský rodák rád na body vrátil. A tentokrát míří výše než na 13. místo, které je jeho dosavadním maximem v Moto2.

"Sachsenring považuji za svou domácí trať. Bydlím totiž dvě hodiny odsud. Nemůžu se dočkat. Loni jsem zde ve třídě Moto3 získal pole position. Mám tento okruh opravdu rád, je zde hodně zatáček a jenom pár rovinek. Víkend v Barceloně se nám bohužel nepodařil tak, jak jsme doufali. Mé pocity ale byly vážně dobré. Zde začínáme s cílem umístit se mezi nejlepšími deseti," odtajnil Salač své ambice pro Sachsenring.

Zatímco v kvalifikaci zde loni Salač dokázal vyhrát, jeho nejlepším závodním umístěním na této dráze je "pouze" 13. místo. Pro to si dojel v roce 2019 na motocyklu KTM stáje PrüstelGP. V loňském roce, kdy zde absolvoval svůj poslední start za řídítky Hondy stáje Snipers, pole position v dobrý výsledek proměnit nedokázal. Po kontaktu se soupeřem měl totiž potíže a nakonec odstoupil.

Pokud by Salač dokázal v neděli bodovat, stal by se druhým Čechem, kterému se to v MS třídy Moto2 na této dráze podařilo. V roce 2010 totiž dorazil do cíle jako pátý Karel Abraham. Lukáš Pešek po pádu odstoupil.

Foto: Gresini

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.