Scuderia Praha se vrací do 24H Series

Stáj Scuderia Praha se na konci března opět představí v šampionátu 24H Series. S posádkou ve složení Josef Král, Miroslav Výboh a Matúš Výboh nastoupí pod názvem MiddleCap Racing with Scuderia Praha do podniku 12 hodin Mugello.

Při předchozím účinkování v seriálu 24H Series zažila Scuderia Praha svou nejvydařenější sezonu v roce 2019. Tehdy pod názvem Bohemia Energy Racing by Scuderia Praha dominovala evropskému hodnocení. Její posádka ve složení Josef Král, Jiří Písařík a Matteo Malucelli dosáhla na celkové prvenství jak v absolutní klasifikaci, tak v rámci třídy A6. První příčku v absolutním pořadí i ve třídě A6 tenkrát obsadila Scuderia Praha také mezi týmy.

Loni se sice v tomto šampionátu neukázala, během posledního březnového víkendu letošního roku se do něj ale vrátí. Zúčastní se totiž podniku 12 hodin Mugello. Do něj nastoupí pod názvem MiddleCap Racing with Scuderia Praha a pojede v kategorii GT3-Am. V akci se opět ukáže Josef Král. Tentokrát ho ale v posádce nedoplní Jiří Písařík s Matteem Malucellim, ale Miroslav a Matúš Výbohovi. Ti v posledních dvou sezonách hájili barvy Scuderie Praha v sérii Ferrari Challenge Europe a v Mugellu půjde pro oba o první start ve vytrvalostním závodě.

V podniku 12 hodin Mugello si Scuderia Praha s posádkou Josef Král, Jiří Písařík a Matteo Malucelli připsala v minulosti dvě celková vítězství. Prvního dosáhla v roce 2017 a druhého v již zmíněné sezoně 2019. V obou případech ovládla současně i kategorii A6-Pro.

Zdroj: 24H Series, Scuderia Praha, úvodní foto: Scuderia Praha