Šmardu v liduprázdném Misanu čeká trojice závodů, pojede se i večer

Hned tři závody čekají startovní pole Porsche Sports Cup Deutschland. Německý šampionát, ve kterém startuje i českokanadský závodník Josef Šmarda, vůbec poprvé zamířil do Itálie. Předposlední podnik sezony se jede v Misanu.

Kromě dvou tradičních závodů čeká startovní pole třídy Drivers Competition Pro, ve které Šmarda usiluje o titul, i třetí podnik. Ten má přízvisko „noční“, tentokrát jej ale pořadatelé umístili spíš do soumraku. „Je to pro mě trochu zklamání, na noční závod jsem se těšil a v posledních letech jsem v něm vždycky zajel dobře. Tentokrát to bude tak, že v pět jedeme první závod a pak se ani nepřevlékneme z kombinéz a nastoupíme do večerního závodu,“ říká sedmašedesátiletý závodní matador.

Podnik v Itálii podle něj trpí tím, že pro většinu startovního pole je okruh daleko. Napříč kategoriemi se tak sešlo jen něco přes šedesát jezdců, standardně je přitom účast až trojnásobná. „Kolik nás pojede v naší třídě, zatím nevíme. Ale dá se čekat, že to bude kolem patnácti,“ odhaduje Šmarda.

Na široké a přehledné trati nesoucí jméno Marca Simoncelliho tak budou mít jezdci dost prostoru, aby se pokusili dosáhnout co nejvíc konzistentních časů. O ty právě ve třídě Drivers Competition Pro jde. Šmarda je v seriálu průběžně druhý se tříbodovou ztrátou na vedoucího jezdce šampionátu. Trojice italských závodů tak může rozhodnout o tom, jak se celý seriál pro jezdce týmu Mičánek Motorsport vyvine. „Všichni hlavní konkurenti tu každopádně jsou,“ upozorňuje Šmarda.

Zkomplikovat závod může startovnímu poli počasí. V pátek během tréninků bylo v Itálii extrémní horko, na sobotu ale hlásí předpověď bouřky a přívalové deště. A ty jsou na trati, která leží jen jednotky kilometrů od mořského pobřeží, zrádné. „Dráha je pěkná, ale už teď je jasné, že jestli naprší, budeme jako na ledu,“ předpovídá Šmarda.

Foto: Gruppe C

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.