Stáj RTR Projects si odskočila na vrchařskou scénu, vybojovala jeden pohár

Tým RTR Projects se o víkendu zúčastnil na Automotodromu Brno podniku vrchařského seriálu Maverick Hill Climb Czech. A vystoupení brněnské stáje skončilo jedním pódiovým výsledkem. Postaral se o něj Tomáš Miniberger.

Stáj RTR Projects může být fanouškům motoristického sportu známá zejména díky působení na scéně okruhového závodění. První srpnová neděle se ale u týmu nesla v poněkud netradičnějším duchu. Na Masarykově okruhu v Brně totiž nastoupil do podniku seriálu závodů do vrchu s názvem Maverick Hill Climb Czech. Do něj nasadil dva vozy. Zatímco do KTM X-Bow GTX usedl majitel týmu Tomáš Miniberger, s KTM X-Bow GT4 se svezl Filip Sajler.

Dosažení co nejlepšího výsledku ale tentokrát nebylo pro RTR Projects tím hlavním cílem: „Pojali jsme to vyloženě jako testování, prezentaci vozů a setkání s našimi obchodními partnery. Nenastoupili jsme ani s žádným speciálním nastavením pro vrchařské závody, auta byla v podstatě ve stejném stavu, jako když jsme je přivezli ze závodů ESET Cupu v Grobniku,“ řekl Miniberger.

O umístění sice v první řadě nešlo, i přesto si ale RTR Projects z podniku odvezlo jednu trofej. O tu se v prvním ze dvou závodů postaral Miniberger, který obsadil třetí místo v hodnocení třídy E1+3000/2WD.

Kromě Minibergera se na špičce této třídy pohyboval ještě jeden jezdec s vozem KTM X-Bow GTX. Byl jím Marek Rybníček. Zatímco v prvním závodě víkendu rodák z Náměště nad Oslavou zvítězil, ve druhém bral stříbrnou příčku. Rybníček si při obou závodech připsal pódiová umístění také ve skupině E1 a v kategorii 1. V obou těchto hodnoceních zaznamenal jedno druhé a jedno třetí místo.

Do brněnského podniku Maverick Hill Climb Czech zasáhly celkem tři vozy značky KTM. Foto: RTR Projects

Sajler si víkend užil

Filip Sajler si z brněnského vystoupení odnesl pozitivní dojmy: „KTM X-Bow GT4 je skvělé. Mám ho rád. Díky tomu, že jsme jeli bez BoP, tak se z něj stalo čistě puristické auto. Tak ho mám úplně nejradši. Bylo to pro mě skvělé svezení. Celá neděle byla nevyzpytatelná z hlediska počasí a v každé z jízd byly jiné podmínky. Bylo to spíše o tom, abych si vyzkoušel, jak se auto chová na mokru nebo na vlhkém povrchu,“ uvedl.

Ve středu se stáj RTR Projects představí v akci znovu. Dvojzávodem na Slovakiaringu totiž pokračuje letošní sezona Carbonia Cupu, kde s vozem KTM X-Bow RR nastoupí Jan Mareček. Do podniku vstupuje jako druhý muž průběžného pořadí skupiny C5.

Úvodní foto: RTR Projects

 

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.