Staněk a Charouz Racing System absolvovali poslední předsezonní testy FIA F3

V Barceloně se tento týden uskutečnily závěrečné předsezonní testy FIA F3. V akci samozřejmě nechyběli ani Roman Staněk a tým Charouz Racing System.

Během středy a čtvrtka absolvovala FIA F3 závěrečné dva dny letošních předsezonních testů. Poté, co startovní pole testovalo na začátku dubna na Red Bull Ringu, se tentokrát objevilo ve španělské Barceloně. Vidět jsme mohli pochopitelně i Romana Staňka a tým Charouz Racing System.

Staněk ve středu začal osmým místem. To obsadil v tříhodinové dopolední části, která začínala na mokré trati. Odpoledne, kdy si všichni závodníci připsali nejrychlejší čas dne, se ale propadl. Skončil dvanáctý a toto místo mu tím pádem patřilo i v celkových výsledcích dne.

Ve čtvrtek zajeli všichni svá nejrychlejší kola dopoledne, zatímco odpolední část patřila jízdám na delší vzdálenost a sběru dat. Staněk dopoledne skončil dvacátý první. Odpoledne zajel čtvrtý nejrychlejší čas. Ani jeden z testovacích dnů se u Staňka neobešel bez komplikací. Jak ve středu, tak ve čtvrtek se totiž postaral o červenou vlajku, když zůstal stát na trati.

Roman Staněk se v obou testovacích dnech postaral o červené vlajky. Foto: Hitech Grand Prix

Stáj Charouz Racing System nasadila stejně jako na Red Bull Ringu trojici Reshad de Gerus, Michail Bělov a Logan Sargeant. Zatímco De Gerus bude letos za stáj i závodit, Bělov a Sargeant, který loni obsadil ve FIA F3 celkové třetí místo, zatím byli angažováni pouze pro testy.

Středeční dopoledne zvládl z ekipy Antonína Charouze nejlépe De Gerus, který skončil sedmý. Zatímco Bělov obsadil 12. příčku, Sargeant skončil na 23. místě. Odpolední fáze, která určila celkové výsledky dne, vyšla nejlépe šestému Bělovovi. Sargeant skončil devátý a De Gerus dvacátý osmý.

Ve čtvrtek se jako rozhodující pro celkové výsledky dne ukázala být dopolední část. V ní Sargeant skončil čtvrtý. Bělov obsadil dvacáté a De Gerus dvacáté sedmé místo. V odpolední fázi skončil Bělov dvacátý čtvrtý, Sargeant dvacátý šestý a De Gerus dvacátý osmý.

Loganu Sargeantovi nechybělo ve čtvrtek mnoho ke třetímu času. Foto: FIA F3

Úvodní podnik letošní sezony FIA F3 se uskuteční o víkendu 7.-9. května. I v tomto případě se startovní pole představí v Barceloně.

První testovací den: 1. Victor Martins (Francie, MP Motorsport) 1:31,743, 2. Jack Doohan (Austrálie, Trident) 1:32,369, 3. Frederik Vesti (Dánsko, ART Grand Prix) 1:32,423… 6. Michail Bělov (Rusko, Charouz Racing System) 1:32,543, 9. Logan Sargeant (USA, Charouz Racing System) 1:32,679, 12. Roman Staněk (Česká republika, Hitech Grand Prix) 1:32,821, 28. Reshad de Gerus (Francie, Charouz Racing System) 1:33,933.

Druhý testovací den: 1. Victor Martins (Francie, MP Motorsport) 1:31,636, 2. Alexander Smoljar (Rusko, ART Grand Prix) 1:31,768, 3. Jack Doohan (Austrálie, Trident) 1:31,803… 4. Logan Sargeant (USA, Charouz Racing System) 1:31,806, 20. Michail Bělov (Rusko, Charouz Racing System) 1:32,411, 21. Roman Staněk (Česká republika, Hitech Grand Prix) 1:32,442, 27. Reshad de Gerus (Francie, Charouz Racing System) 1:33,085.

Zdroj: vlastní reportáž redakce, úvodní foto: Hitech Grand Prix

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.