Staněk začal v Dubaji šestým místem

Úvodní závod čtvrtého podniku asijské F3 v Dubaji skončil pro Romana Staňka bodovaným výsledkem. Český závodník dojel šestý.

Na autodromu v Dubaji pokračuje tento víkend předposledním čtvrtým podnikem letošní sezona asijského šampionátu formule 3. Na tomto okruhu se série letos představila už v rámci prvního závodního víkendu. Zatímco tehdy se ale závodilo na mezinárodní variantě okruhu, tento víkend se jede na Grand Prix konfiguraci.

Český závodník Roman Staněk dojel minulý víkend v Abú Zabí, kde byly na programu hned dva podniky a celkem šest závodů, na bodech ve všech jízdách. A jeho série bodovaných výsledků pokračovala také v pátek, kdy se uskutečnil první závod čtvrtého podniku.

Pro start úvodního víkendového klání si pilot stáje Hitech vyjel v první kvalifikaci šesté místo. Na této pozici se pak umístil také v závodě, který byl kvůli incidentu mezi Alexandrem Bardinonem a Lorenzem Fluxou dokončen za zpomalovacím vozem. Staněk se na šesté příčce držel po celou dobu.

V sobotu se uskuteční druhý závod víkendu, který odstartuje v 7:50 našeho času. Jezdci do něj vyrazí podle nejrychlejších kol z první jízdy a Staňkovi na startu opět připadne šesté místo. V neděli se pojede závěrečná třetí jízda (8:05 našeho času). Do té český závodník vstoupí v o něco horší pozici. Ve druhé kvalifikaci si totiž pro její start vyjel 12. příčku.

Výsledky prvního závodu víkendu: 1. Pierre-Louis Chovet (Francie, Pinnacle Motorsport) 15 kol, 2. Guanju Žou (Čína, Abu Dhabi Racing by Prema) +0,661, 3. Ajumu Iwasa (Japonsko, Hitech Grand Prix) +1,762… 6. Roman Staněk (Česká republika, Hitech Grand Prix) +4,098.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Pierre-Louis Chovet (Francie, Pinnacle Motorsport) 181 bodů, 2. Guanju Žou (Čína, Abu Dhabi Racing by Prema) 159 bodů, 3. Jehan Daruvala (Indie, Mumbai Falcons) 156 bodů… 10. Roman Staněk (Česká republika, Hitech Grand Prix) 36 bodů.

Zdroj: vlastní reportáž redakce, úvodní foto: Hitech Grand Prix